O czym mówi kodeks pracy art 52?

Prawo pracy to zbiór ważnych norm ustanowionych oraz zagwarantowanych przez państwo. Często są one również zapisane w poszczególnych  ustawach oraz rozporządzeniach. Znajomość prawa pracy jest niezwykle istotna dla pracowników działu kadr i płac oraz specjalistów do spraw personalnych.

zdjęcie - (the_title())


O czym mówi kodeks pracy art 52?

Prawo pracy to zbiór ważnych norm ustanowionych oraz zagwarantowanych przez państwo. Często są one również zapisane w poszczególnych  ustawach oraz rozporządzeniach. Znajomość prawa pracy jest niezwykle istotna dla pracowników działu kadr i płac oraz specjalistów do spraw personalnych. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom poszczególne firmy szkoleniowe organizują niezwykle ciekawe i przydatne w pracy zawodowej szkolenia z prawa pracy.

Prawo pracy szkolenie Warszawa a nabycie cennych wiadomości

Wraz ze wzrostem świadomości ludzi, wzrastają także ich potrzeby. I to właśnie dlatego z roku na rok coraz większą popularnością cieszy się wynagrodzenie pracowników szkolenie czy ogólne szkolenia z prawa pracy.

Podczas tych kursów wszyscy uczestnicy mogą zdobyć cenną wiedzę w zakresie prawa pracy. Prawo pracy szkolenie Warszawa pozwala na regularne uzupełnianie oraz uaktualnianie już posiadanej wiedzy.

Prawo pracy szkolenie Warszawa a znaczenie artykułu 52 kodeksu pracy

Kodeks pracy chroni nie tylko interesy pracowników, lecz także pracodawcy. W myśl art 53 kodeksu pracy, każdy pracodawca może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika w sytuacji, gdy doszło do:

  • ciężkiego naruszenia przez danego pracownika podstawowych obowiązków pracowniczych
  • popełnienia przez pracownika podczas trwania umowy o pracę przestępstwa, które to uniemożliwia dalsze zatrudnianie go na dotychczas zajmowanym stanowisku. Przestępstwo musi być potwierdzone prawomocnym wyrokiem
  • zawinionej przez pracownika utraty uprawnień niezbędnych do wykonywania pracy na określonym stanowisku.  

Dyscyplinarne zwolnienie z pracy nie może nastąpić po upływie jednego miesiąca od uzyskania przez pracodawcę wiadomości o okoliczności uzasadniającej rozwiązanie z pracownikiem umowy w taki sposób. Pracodawca może podjąć decyzję o rozwiązaniu umowy tylko i wyłącznie po wcześniejszym zasięgnięciu opinii reprezentującej pracownika zakładowej organizacji związkowej.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.