Opłaty za użytkowanie wieczyste – co warto wiedzieć?

Wszystkie osoby, które są w jakiś sposób zainteresowane użytkowaniem wieczystym, zastanawiają się jakie koszty się z nim wiążą. Wszystkie kwestie związane ze wspomnianym wyżej użytkowaniem wieczystym reguluje prawo cywilne.

zdjęcie - (the_title())


Opłaty za użytkowanie wieczyste - co warto wiedzieć?

Wszystkie osoby, które są w jakiś sposób zainteresowane użytkowaniem wieczystym, zastanawiają się jakie koszty się z nim wiążą. Wszystkie kwestie związane ze wspomnianym wyżej użytkowaniem wieczystym reguluje prawo cywilne.

Najważniejszym aktem prawnym powszechnie obowiązującym, który należy wziąć pod uwagę przy użytkowaniu wieczystym jest Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 roku - Kodeks cywilny.

W myśl jego przepisów użytkowanie wieczyste polega na tym, że Skarb Państwa lub jednostka samorządu terytorialnego daje osobie fizycznej możliwość użytkowania gruntu w zamian za opłaty.

W 2019 roku zmianie uległy ważne przepisy dotyczące użytkowania wieczystego. Użytkownicy wieczyści mają bowiem szansę stać się właścicielami. Konieczne jest jednak poniesienie przez nich opłaty przekształceniowej.

Szkolenie użytkowanie wieczyste oraz szkolenia dla deweloperów są pozycją obowiązkową dla wszystkich tych, którzy chcą poznać użytkowanie wieczyste od podstaw. Oczywiście należy zawsze pamiętać o tym, aby szkolenie czy kurs były zawsze prowadzone przez dobrze wykwalifikowanego i należycie wykształconego szkoleniowca. Dzięki temu będzie możliwe uzyskanie rezultatów szkolenia.

Warto szczególną uwagę zwracać również na to, czy szkolenie jest dofinansowane ze środków Unii Europejskiej czy też nie. Jeżeli tak, istnieją spore szanse na to, że koszty, które będziemy musieli ponieść w związku z organizacją szkolenia będą stosunkowo niskie.

Co więcej, szkolenia dofinansowane ze środków Unii Europejskiej są zazwyczaj prowadzone na bardzo wysokim poziomie merytorycznym, dlatego też uczestnicy szkolenia lub kursu nie muszą martwić się o to, że szkoleniowiec nie odpowie na jakieś ważne i nurtujące ich pytania. Niezmiernie istotne jest to, aby zwrócić uwagę na to czy szkolenie jest certyfikowane.

Szkolenia certyfikowane cieszą się największym zainteresowaniem głównie ze względu na to, że za udział w nich otrzymamy specjalny dokument. Certyfikaty są bardzo ważnym dowodem tego, że dbamy o stałe podnoeszenie swoich kwalifikacji zawodowych.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.