Podstawowe rodzaje kompetencji pracowników

Rekrutacja i selekcja pracowników może być niezwykle trudnym zadaniem dla wszystkich, którzy na co dzień nie zajmują się tego typu zadaniami. Dotyczyć to może młodych właścicieli przedsiębiorstw, którzy stoją przed zadaniem zatrudnienia pierwszego pracownika, jak i osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę w działach personalnych. Elementów, na które musimy zwrócić uwagę jest bardzo wiele: od dyspozycyjności pracownika, przez jego potencjał i chęci do wykonywania danego zawodu, aż po jego umiejętności i kompetencje. To właśnie te ostatnie stanowią często najważniejsze kryterium wyboru pracownika i warto wiedzieć, jakie rodzaje występują.

   
  Rekrutacja i selekcja pracowników może być niezwykle trudnym zadaniem dla wszystkich, którzy na co dzień nie zajmują się tego typu zadaniami. Dotyczyć to może młodych właścicieli przedsiębiorstw, którzy stoją przed zadaniem zatrudnienia pierwszego pracownika, jak i osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę w działach personalnych.

  Elementów, na które musimy zwrócić uwagę jest bardzo wiele: od dyspozycyjności pracownika, przez jego potencjał i chęci do wykonywania danego zawodu, aż po jego umiejętności i kompetencje. To właśnie te ostatnie stanowią często najważniejsze kryterium wyboru pracownika i warto wiedzieć, jakie rodzaje występują.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  REKRUTACJA I SELEKCJA PRACOWNIKÓW

  Ludzie są głównym składnikiem każdej organizacji. Dlatego też pozyskiwanie i zatrudnianie właściwych osób oraz zachęcanie ich do efektywnej pracy jest kluczem do sukcesu każdego zakładu pracy. Poznaj szkolenie skuteczna rekrutacja i selekcja pracowników.

  Poznaj nasze szkolenia:

  Zasadniczo wyróżniamy cztery rodzaje kompetencji:
  • społeczne - wpływające na budowanie relacji, umiejętność pracy w grupie, pośrednio wpływają również na umiejętności sprzedażowe i negocjacyjne,
  • osobiste - wynikające z cech charakteru, wpływają na zaangażowanie czy jakość wykonywanej pracy,
  • menedżerskie - czyli ogół umiejętności w zakresie zarządzania (czasem, pracą, projektami, pracownikami), mają charakter "liderski",
  • zawodowe - wynikające z wiedzy i umiejętności specjalistycznych.

  Na jakie kompetencje należy zwrócić uwagę? Z pewnością nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Osoba, która posiada doskonale rozwinięte umiejętności komunikacyjne i zdolność szybkiej nauki, sprawdzi się choćby w przedsiębiorstwach handlowych - wyuczenie zawodu będzie mniej problematyczne dla pracodawcy, niż choćby inwestycja w wielokrotne szkolenia z zakresu negocjacji.

  W zawodach, które wymagają specjalistycznej wiedzy (medycyna, IT, przemysł) często nie zwraca się uwagi na umiejętności społeczne czy osobiste.

  Jak więc zdecydować? Z pewnością warto wcześniej określić charakter stanowiska oraz wymagane i preferowane kompetencje - te, które są konieczne dla zatrudnienia oraz te, które znacząco ułatwią pracę, jednak ich występowanie nie jest niezbędne.

  Możemy wybrać się również na specjalistyczne szkolenie, które pomoże w określeniu, jak powinna przebiegać rekrutacja - szkolenie to z pewnością ułatwi nam zdefiniowanie potrzeb przedsiębiorstwa oraz określić profil idealnego kandydata.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Szkolenia online umożliwiają pełną interakcję zarówno z prowadzącym jak i z innym uczestnikami.

  Realizujemy szkolenia online, webinary i projekty hybrydowe.

  Sprawdź nasze kursy i szkolenia online eksperckie:

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.