Prawo budowlane – co nowego?

W związku z dynamicznym rozwojem rynku budownictwa, konieczne stało się poprawienie niektórych przepisów regulujących tę dziedzinę naszego życia.

Gamma - Prawo budowlane - co nowego?

Prawo budowlane - co nowego?


Od lat bowiem wskazywano, iż niektóre przepisy zmuszają inwestorów do długiego oczekiwania na niezbędne pozwolenia jak również narzucają im obowiązek przysłowiowego "biegania po urzędach" w celu wykonania czasem niewielkich remontów czy modernizacji budynków. Nie dziwi więc fakt, iż zdecydowano się wprowadzenie pewnych zmian w regulujących to przepisach.

Najważniejszym dokumentem, który reguluje te kwestie jest ustawa Prawo Budowlane. W grudniu 2016 roku uchwalono zmiany w tym właśnie dokumencie, które weszły w życie od 1 stycznia 2017 roku. Zmian jest bardzo wiele, niemalże w każdym rozdziale tego dokumentu.

Najważniejsze i te, na które czekało chyba najwięcej osób dotyczą przede wszystkim zwiększenia katalogu inwestycji, do realizacji których nie jest potrzebna zgoda na budowę. Jeszcze nie tak dawno, aby można było postawić altanę w ogrodzie, należało uzyskać stosowne zezwolenie, co wiązało się nie tylko z kosztami jego uzyskania, ale także z często dość długim okresem oczekiwania na niezbędny dokument.

Po zmianach tego typu inwestycje można będzie wykonywać bez czekania na zgodę urzędnika. Na liście prac, które można wykonywać bez pozwolenia jest jeszcze wiele innych pozycji, jak na przykład zjazdy na posesje.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szkolenia budownictwo i nieruchomości. Profesjonalni trenerzy. Nowe tematy. Służebność przesyłu, Wycena nieruchomości, Prawo budowlane, Zaszłości inwestycyjne. Zobacz:Lista zmian jest spora, dlatego też zapoznanie się z nimi wszystkimi i przede wszystkim zrozumienie ich wymaga czasu i odpowiedniej wiedzy. Dla tych, którym na co dzień w pracy jest potrzebne prawo budowlane szkolenie z zakresu właśnie zmian w przepisach jest z pewnością idealnym rozwiązaniem na szybkie przyswojenie wiedzy.

Obecnie organizuje je bardzo wiele firm, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów. Szczegółowo omawia się na nich wprowadzone zmiany, porównując stan poprzedni przepisów do obecnego jak również sposób postępowania w konkretnych przypadkach, opierając się właśnie na nowych przepisach. Dzięki temu poznanie zmian w prawie budowlanym z pewnością nie będzie zbyt dużym problemem.

Szkolenia Eksperckie. W obszarze szkoleń dla działów nieruchomości, budowlanych, inwestycji proponujemy szkolenia: Zobacz inne obszary szkoleń eksperckich: szkolenia excel, szkolenia prawo pracy, szkolenia logistyka. Zapraszamy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.