Ułatwienia w prawie budowlanym po nowelizacji w 2017

Posiadanie aktualnej wiedzy odnośnie przepisów budowlanych to bardzo istotna kwestia dla wszystkich którzy zawodowo związani są z tą właśnie branżą. Jednak także ci, którzy zamierzają coś budować powinni poznać te przepisy, które dotyczą planowanych przez nich prac.

zdjęcie - (the_title())

Ułatwienia w prawie budowlanym po nowelizacji


Szczególnie po tym, jak w styczniu 2017 roku w ustawie o prawie budowlanym wprowadzono wiele znaczących zmian, warto dobrze zapoznać się z przepisami, aby nie popełnić błędu.

Z pewnością idealnym rozwiązaniem dla wielu osób które chcą poznać prawo budowlane szkolenie z zakresu wprowadzonych zmian może być doskonałym pomysłem na zapoznanie się z nimi.

Zmiany to bardzo wiele ułatwień i udogodnień dla inwestorów. Dzięki temu nie tylko znacząco można przyspieszyć czas realizacji prac, ale także ich koszty mogą być znacznie niższe. Dotyczy to w dużej mierze kwestii wydawania pozwoleń na budowę czy inne prace budowlane. Po zmianach na bardzo wiele prac i remontów nie będzie ono już potrzebne.

Do takich właśnie zalicza się postawienie garażu czy na przykład altany. Także budynki gospodarcze o powierzchni nie przekraczającej 35 mkw można obecnie wznosić bez konieczności załatwiania pozwolenia na budowę. Do końca 2016 roku także prace takie jak budowa zjazdów czy też ich remonty wymagały uzyskania odpowiedniego pozwolenia. Po nowelizacji ustawy nie ma już takiej konieczności.

Jedynie ci, którzy wykonują zjazdy z dróg krajowych lub wojewódzkich muszą taki zamiar zgłosić do właściwych instytucji. Jednakże nie muszą występować o pozwolenie na przeprowadzenie prac.

Inwestorzy nie muszą także bać się pewnych zmian, które zdarzają się w czasie wykonywania inwestycji. Nie przekraczające 2 procent różnice w wymiarach wznoszonych budynków nie będą obecnie miały wpływu na możliwość dopuszczenia budynku do użytkowania przez nadzór budowlany, jeżeli tylko nie narusza to wpływu oddziaływania inwestycji. Wcześniej konieczne było opracowanie nowego projektu zamiennego do każdej tego typu inwestycji.

Ponadto zmiany dotknęły także kwestię nadzoru projektanta nad wykonywaniem inwestycji i wiele podobnych.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szkolenia Eksperckie. W obszarze szkoleń prawnych: nieruchomości i budownictwo proponujemy szkolenia:

Zobacz inne obszary szkoleń eksperckich: szkolenia excel, szkolenia abi, logistyka. Zapraszamy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.