Jakie regulacje wprowadza prawo akcyzowe?

Odpowiednie stosowanie przepisów prawa jest niezwykle istotnym czynnikiem szczególnie w gospodarce. Jej prężny rozwój w ostatnich latach sprawia, że powstaje coraz więcej regulacji prawnych a istniejące są dostosowywane do obecnych czasów i wymogów rynku.

zdjęcie - Jakie regulacje wprowadza prawo akcyzowe?

Jakie regulacje wprowadza prawo akcyzowe?

Odpowiednie stosowanie przepisów prawa jest niezwykle istotnym czynnikiem szczególnie w gospodarce. Jej prężny rozwój w ostatnich latach sprawia, że powstaje coraz więcej regulacji prawnych a istniejące są dostosowywane do obecnych czasów i wymogów rynku.

Od czasu wejścia Polski do struktur UE niezwykle dużym zmianom uległy przepisy celne. Zgodnie bowiem z prawem obowiązującym na terenie całej UE na obrót towarami i usługami w krajach wspólnoty nie można stosować cła. Pomimo dostosowania przepisów do norm UE, z każdym rokiem zachodzi konieczność zmian w wielu z nich, aby były jak najlepiej dostosowane do dynamicznego rozwoju rynku oraz nowoczesnych technologii. Konieczne było także wprowadzenie mechanizmów kontrolnych, które pozwalają na przykład na obrót wyrobami akcyzowymi tak, aby odbywało się to w zgodzie z wszelkimi przepisami.

Prawo akcyzowe i pozostałe przepisy celne to niezwykle wiele aktów prawnych, których poznanie i przede wszystkim rozumienie nie jest łatwe. Pomocne w tym mogą być szkolenia z tej tematyki, dające możliwość przyswojenia niezwykle dużej dawki wiedzy. Firmy zajmujące się ich organizacją przedstawiają bardzo wiele propozycji, gdy chodzi o tematykę, dlatego z pewnością każda poszukująca takich szkoleń osoba bez problemu znajdzie odpowiednie dla siebie.

Uczestnictwo w tego typu kursach to korzyść nie tylko dla kursanta, ale również dla firmy w której pracuje. Coraz częściej więc firmy decydują się sfinansować szkolenia dla swoich pracowników lub też zlecić ich realizacje w swojej siedzibie, na indywidualne zlecenie. Dzięki temu program szkolenia może być dopasowany w każdej części do dziedziny działalności firmy. Ze względu na bardzo szybko zmieniające się przepisy celne zasadne jest, aby odbywały się one regularnie. To sprawia, że osoby które stosują je na co dzień w pracy zawsze mają aktualną wiedzę i informacje o planowanych zmianach.

To zaś powoduje, że firma w której pracują nie musi obawiać się problemów wynikających z niewłaściwego zrozumienia przepisów, może się także do nadchodzących zmian odpowiednio przygotować.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zobacz nasz dział szkoleń prawnych: Szkolenia prawo

i najnowsze tematy w dziale:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.