Prawo energetyczne w pigułce

Rozbudowa infrastruktury energetycznej pociąga za sobą rosnącą ilość inwestycji. Sprawia to jednak, iż do ich realizacji niezbędna jest znajomość odpowiednich przepisów prawa, zwłaszcza gdy konieczne jest ustanowienie służebności przesyłu nad gruntami należącymi do innych osób.

zdjęcie - (the_title())


Zakres szkoleń z prawa energetycznego

Rozbudowa infrastruktury energetycznej pociąga za sobą rosnącą ilość inwestycji. Sprawia to jednak, iż do ich realizacji niezbędna jest znajomość odpowiednich przepisów prawa, zwłaszcza gdy konieczne jest ustanowienie służebności przesyłu nad gruntami należącymi do innych osób.
Prawo energetyczne, podobnie jak inne dziedziny prawa podlega wielu zmianom, co związane jest często z dostosowaniem przepisów do obecnych czasów czy stale rozwijających się technologii.

Dlatego też dla osób i firm, które zajmują się tym na co dzień właściwa ich znajomość jest kluczowym elementem, aby ich praca przebiegała bez problemu. Dużą dawkę wiedzy z pewnością mogą przekazać odpowiednio wybrane kursy, zajmujące się tym zagadnieniem ogólnie lub tez bardziej szczegółowo niewielkimi wycinkami. Gdy chodzi ogólnie o prawo energetyczne szkolenie zazwyczaj ma na celu zapoznanie uczestników z odpowiednimi ustawami jak również dokładne wyjaśnienie najbardziej znaczących przepisów. Kursanci dowiadują się także między innymi tego, czym są inwestycje liniowe i jakie normy jak również jakie przepisy przy ich realizacji muszą być zachowane.

Dla osób, które ogólną tematykę prawa energetycznego mają już opanowaną, dobrym wyjściem będą kursy szczegółowo opisujące wybrany dział. Na przykład szkolenie służebność przesyłu związane jest tylko z tym zagadnieniem. Uczestnicy dowiedzą się na nich, w jakich sytuacjach można zwracać się o ustanowienie służebności przez sąd, jeżeli właściciel gruntu nie chce wyrazić na nią zgody.

Kwestia odpowiedniego planowania inwestycji związanych z budową infrastruktury energetycznej jest bardzo ważna, wtedy już bowiem powinno się myśleć o tym, jak w zgodzie z przepisami można przeprowadzić linie energetyczne i jak się do tego przygotować od strony prawnej. Bywa dość często, że to właśnie negocjacje i problemy ze zgodą właścicieli gruntów, nad którymi maja przebiegać linie opóźniają wszystkie prace. Wcześniejsze zaplanowanie prac zgodnie z przepisami pozwala zmniejszyć opóźnienia i efektywniej realizować inwestycje.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.