Prawo regulujące obciążenia nieruchomości

Budownictwo i inwestycje w nieruchomości to w rzeczywistości dwa całkiem poważne i trudne tematy, zajmowanie się którymi wiąże się naprawdę z wysokim poziomem wiedzy, szczególnie w zakresie prawa. Co dokładniej warto wiedzieć i na jakie szkolenia się wybrać, aby zwiększyć swoją wiedzę w konkretnych dziedzinach?

Gamma - Prawo regulujące obciążenia nieruchomości


Prawo regulujące obciążenia nieruchomości

Budownictwo i inwestycje w nieruchomości to w rzeczywistości dwa całkiem poważne i trudne tematy, zajmowanie się którymi wiąże się naprawdę z wysokim poziomem wiedzy, szczególnie w zakresie prawa. Co dokładniej warto wiedzieć i na jakie szkolenia się wybrać, aby zwiększyć swoją wiedzę w konkretnych dziedzinach?

Aktualne prawo budowlane i obciążenie nieruchomości

Przede wszystkim każdy deweloper, czy też inna osoba zajmująca się inwestycjami w nieruchomości, powinien znać się na aktualnym prawie budowlanym, zaś w szczególności na przepisać dotyczących obciążenia nieruchomości. W skrócie można mówić o dwóch głównych obciążeniach nieruchomości, a mianowicie o obciążeniu hipoteką oraz jakąś formą służebności np. przemysłową.

Jest to bardzo ważne, w jaki sposób dana nieruchomość jest obciążona oraz też to, jak można ją obciążyć tudzież to, jak obciążone są inne nieruchomości w okolicy i ponownie - jak można je obciążyć. W dużej mierze decyduje to właśnie o tym, czy inwestycja w danym miejscu przyniesie zyski czy też nie,

Służebność przesyłu - trudne zagadnienie

Warto w tym momencie wspomnieć właśnie o zagadnieniu służebności przemysłu. W dużym uproszczeniu rzecz ujmując chodzi tutaj o to, że czasem prawo firmy stoi wyżej niż prawo własności prywatnej albo państwowej. Przykładowo firma czy fabryka muszą podprowadzić sieć wodociągową zaś właściciele okolicznych ziem powinni na to wyrazić zgodę.

Wówczas właściciele danych działek obciążeni są służebnością przemysłu, spisywana jest stosowna umowa oraz określane jest wynagrodzenie pobierane przez dane osoby. Szczególnie trudnym zagadnieniem jest służebność przesyłu Warszawa. Tu na pewno przyda się bardzo dobre szkolenie.

Szkolenia projekt inwestycyjny - doskonały pomysł

Ostatnią rzeczą, w którą na pewno warto zainwestować są szkolenia z zakresu projektów inwestycyjnych. Tutaj ważne jest szczególnie to, aby nauczyć się, w co warto inwestować, w jaki sposób przygotować wszelkie dokumenty, uzbierać fundusze, ustalić dokładny plan pracy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.