Proces zmian w prawie pracy

Z roku na rok obowiązujące prawa są modyfikowane, zmieniane i przekształcane. Prawo pracy nie jest w tej kwestii wyjątkiem. Często momentem wejścia w życia nowych przepisów jest zakończenie się bieżącego roku i rozpoczęcie się kolejnego roku.

Gamma - Proces zmian w prawie pracy

Proces zmian w prawie pracy


Wraz z rozpoczęciem się 2017 roku weszły w życie zmiany w przepisach prawa pracy. Warto się z nimi zapoznać - każdy z nas przecież był, jest lub będzie pracownikiem, bądź tez pracodawcą.

Nie trzeba więc raczej nikomu udowadniać konieczności znajomości przepisów prawa, które obecnie obowiązują. Nieznajomość przepisów prawnych, przez którą popełnimy wykroczenie, nie jest przecież żadnym usprawiedliwieniem.

W jaki sposób można dowiedzieć się, w jaki sposób zmieniły się przepisy prawne?

Wiedzę odnośnie tego, jakie zmiany zaszły w przepisach dotyczących prawa pracy, i jakie ma to konsekwencje w praktyce, można pozyskać na różne sposoby.

Wiele informacji można znaleźć w internecie - istnieją specjalne strony internetowe, w zupełności poświęcone zagadnieniom prawnym. Jest także wiele książek, które omawiają ten temat, można również sięgnąć bezpośrednio do przepisów prawnych i przeczytać je.

Dla osoby nieobeznanej z zagadnieniami prawniczymi może to być jednak nie do końca zrozumiałe, bądź też niejednoznaczne. Dlatego też wiele osób - często przedsiębiorców, prowadzących własne zakłady pracy - korzysta z porad prawników.

Dobrym wyjściem jest też udział w często organizowanych szkoleniach z prawa pracy - odbywają się one regularnie w wielu miastach Polski.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Poznaj nasz dział szkoleń prawnych. Szkolenia związane z nowym orzecznictwem.

Z tego zakresu rekomendujemy następujące warsztaty:Jakie zmiany zostały wprowadzone w prawie pracy w 2017 roku?

Przepisy obowiązujące od 2017 roku w Polsce wnoszą szereg istotnych zmian. Między innymi, została ustalona wysokość stawki godzinowej - wynosi ona teraz minimalnie 13 złotych brutto.

Również minimalna pensja uległa zmianie - wcześniej wynosiła ona 1850 złotych brutto, obecnie wynosi zaś 2000 złotych brutto. Wydłużono i ujednolicono także terminy odwoływania się do sądu pracy - wcześniej było to 7 lub 14 dni, obecnie jest to zaś 21 dni.

Szkolenia Eksperckie. Nasi trenerzy to czołowi eksperci w swoich dziedzinach. Z zakresu szkoleń prawnych proponujemy m.in. Oferujemy również szkolenia eksperckie z zakresu: energetyka, IT, hr, kadry, płace i inne.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.