Psychologia windykacji

Pracownicy różnych działów, wydziałów, biur czy nawet całych sekcji windykacji mają świadomość tego, że ich obowiązku nie należą do najłatwiejszych. Tylko dla osób nie mających pojęcia czym jest ten zawód może wydawać się, że nie nic trudnego we wzywaniu ludzi do zapłaty czy negocjowaniu warunków uregulowania zadłużenia. Tymczasem warto zwrócić uwagę, na to że po pierwsze nie każdy posiada odpowiedni rys charakterologiczny, który pozwala na podejmowania takich działań. 

zdjęcie - Psychologia windykacji
 
Pracownicy różnych działów, wydziałów, biur czy nawet całych sekcji windykacji mają świadomość tego, że ich obowiązku nie należą do najłatwiejszych. Tylko dla osób nie mających pojęcia czym jest ten zawód może wydawać się, że nie nic trudnego we wzywaniu ludzi do zapłaty czy negocjowaniu warunków uregulowania zadłużenia.

Tymczasem warto zwrócić uwagę, na to że po pierwsze nie każdy posiada odpowiedni rys charakterologiczny, który pozwala na podejmowania takich działań. Po drugie nie wszyscy są w stanie sprostać wymaganiom tego zawodu związanym ze stresem i kwestiami merytorycznymi.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Windykacja należności to sztuka dyplomacji, perswazji, negocjacji i psychologii. Na naszym szkoleniu uczymy jak szybko, dbając o relacje odzyskać należne nam środki.

Wpisując w wyszukiwarkę naszej strony poniższe hasła poza propozycjami szkoleniowymi znajdziesz nie tylko programy szkoleń, ale również materiały merytoryczne dotyczące tego obszaru:

Innymi słowy zanim ktoś zdecyduje się podjąć pracę w windykacji powinien dobrze rozważyć, czy jest gotowy na dojmujące poczucie podejmowania działań niewdzięcznych. Warto ponadto mieć na uwadze także to, że windykacja to przede wszystkim kwestia wiedzy merytorycznej, często związanej z prawem uregulowanym w kilku, a nawet kilkunastu ustawach. Dlatego też szkolenie windykacja powinna odbywać regularnie, a nawet cyklicznie. Nie chodzi jednak tylko o niestabilność naszego prawodawstwa, ale przede wszystkim o to, by pewne czynności były wykonywane niemal automatycznie.

W przypadku innych konieczne jest natomiast wypracowanie odpowiednich kompetencji. Mowa tu przede wszystkim o zdolnościach negocjacyjnych i kwestiach wpływy na zachowania innych osób. Dla wielu osób manipulacje mają negatywny wydźwięk, tymczasem ich wykorzystanie w odpowiednim celu nie są niczym złym. Trzeb jednak pamiętać, że nie chodzi tutaj o kłamstwa, czy oszustwa.

Manipulacja to wywieranie takiego wpływu na dłużnika, by zachowywał się on w sposób zgodny z oczekiwaniami windykatora. Innymi słowy mowa tutaj o przekazach podprogowych, wprowadzaniu sugestii, a także umiejętnym wykorzystywaniu słowa „nie”.

Warto tu zaznaczyć, że ludzka podświadomość nie rejestruje tego zwrotu. Wystarczy prosty test, co pojawia się w naszej głowie kiedy usłyszymy komendę „nie myśl o kolorze niebieskim”? Kolor niebieski. Ten mechanizm, odpowiednio wykorzystany ma ogromny potencjał w pracy windykatora.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.