Jakie warunki dostawy trzeba spełnić według INCOTERMS?

Incoterms 2010 to najnowsza wersja zasad incoterms określających jak powinny wyglądać warunki transportu. Podobnie jak w przypadku każdych innych zasad incoterms 2010 posiada szereg reguł, zgodnie z którymi musi być przestrzegany, jak i wprowadzany w firmie. Do najważniejszych z nich należy to, że obowiązują one tylko i wyłącznie kiedy dochodzi do obrotu dobrami materialnymi. Co ciekawe nie są to zasady obowiązkowe, tzn. nikt nie może na nas/czy na firmie wymusić ich korzystania – niemniej jednak w dużym stopniu usprawniają one wymianę. 

 
Incoterms 2010 to najnowsza wersja zasad incoterms określających jak powinny wyglądać warunki transportu. Podobnie jak w przypadku każdych innych zasad incoterms 2010 posiada szereg reguł, zgodnie z którymi musi być przestrzegany, jak i wprowadzany w firmie.

Do najważniejszych z nich należy to, że obowiązują one tylko i wyłącznie kiedy dochodzi do obrotu dobrami materialnymi. Co ciekawe nie są to zasady obowiązkowe, tzn. nikt nie może na nas/czy na firmie wymusić ich korzystania – niemniej jednak w dużym stopniu usprawniają one wymianę. Jeśli już zdecydujemy się na ich wykorzystywanie to warto pamiętać, że mogą być one przydatne tylko gdy mówimy o imporcie lub eksporcie, czyli handlu międzynarodowym, zaś w danym kraju to normy handlowe specyficzne dla danego państwa są ważniejsze. Pojawia się więc pytanie, kto odpowiada i tworzy takie reguły?

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Aktualne informacje o najnowszej wersji Incoterms® 2010 oraz nową klasyfikację reguł i terminów poznasz na szkoleniu INCOTERMS 2010

Szkolenie bazuje na następujących obszarach merytorycznych:

  • incoterms 2010
  • szkolenie incoterms
  • reguły incoterms 2010
  • formuły handlowe incoterms
  • formuły handlowe incoterms 2010

Za wszystko odpowiada Międzynarodową Izba Handlowa (ICC), która posiada swoje autoryzowane komitety w poszczególnych krajach. Ich zadaniem jest nie tylko promowanie zasad incoterms, ale także tłumaczenie ich z oryginalnego języka (którym jest angielski) na języki rodzime. Reguły incoterms odnoszą się do ogólnie pojętego transportu materiałów od sprzedawcy do kupującego (mowa oczywiście o transporcie międzynarodowym). Obejmują one nie tylko sam aspekt przewozu towaru, ale także jego ochronę, koszta, jak i poniesienie ryzyka.

Same incoterms 2010 są podzielone na liczne grupy, odpowiadające za odpowiednie warunki. Dzieli się więc je w zależności od opłat, momentu przeniesienia ryzyka, czy też odpowiedzialności za towary. W ramach tych podgrup znajdują się odpowiednie formuły incoterms. Incoterms 2010 należy więc traktować jak szereg usprawnień ułatwiający handel i transport na rynku światowym i choć (tak jak wspomniano) nie są obowiązkowe, to jednak warto dowiedzieć się o nich coś więcej, gdyż są one bardzo praktyczne.

Umożliwiają nie tylko bezpieczeństwo zakupu produktów z obcych krajów, ale jasno stawiają warunki jak będzie wyglądał ich transport. Szukając więc importerów warto szukać takich, którzy respektują zasady incoterms.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szukasz szkoleń dla ekspertów? Sprawdź nasze szkolenia z logistyki i transportu

Z zakresu logistyki
Zarządzanie łańcuchem dostaw, Incoterms 2020, Intrast i inne.
Pełna lista szkoleń: szkolenia logistyka

Sprawdź również nasze szkolenia online

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.