Jakie warunki dostawy trzeba spełnić według INCOTERMS?

Incoterms 2010 to najnowsza wersja zasad incoterms określających jak powinny wyglądać warunki transportu. Podobnie jak w przypadku każdych innych zasad incoterms 2010 posiada szereg reguł, zgodnie z którymi musi być przestrzegany, jak i wprowadzany w firmie. Do najważniejszych z nich należy to, że obowiązują one tylko i wyłącznie kiedy dochodzi do obrotu dobrami materialnymi. Co ciekawe nie są to zasady obowiązkowe, tzn. nikt nie może na nas/czy na firmie wymusić ich korzystania – niemniej jednak w dużym stopniu usprawniają one wymianę. 

   
  Incoterms 2010 to najnowsza wersja zasad incoterms określających jak powinny wyglądać warunki transportu. Podobnie jak w przypadku każdych innych zasad incoterms 2010 posiada szereg reguł, zgodnie z którymi musi być przestrzegany, jak i wprowadzany w firmie.

  Do najważniejszych z nich należy to, że obowiązują one tylko i wyłącznie kiedy dochodzi do obrotu dobrami materialnymi. Co ciekawe nie są to zasady obowiązkowe, tzn. nikt nie może na nas/czy na firmie wymusić ich korzystania – niemniej jednak w dużym stopniu usprawniają one wymianę. Jeśli już zdecydujemy się na ich wykorzystywanie to warto pamiętać, że mogą być one przydatne tylko gdy mówimy o imporcie lub eksporcie, czyli handlu międzynarodowym, zaś w danym kraju to normy handlowe specyficzne dla danego państwa są ważniejsze. Pojawia się więc pytanie, kto odpowiada i tworzy takie reguły?

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Aktualne informacje o najnowszej wersji Incoterms® 2010 oraz nową klasyfikację reguł i terminów poznasz na szkoleniu INCOTERMS 2010

  Szkolenie bazuje na następujących obszarach merytorycznych:

  • incoterms 2010
  • szkolenie incoterms
  • reguły incoterms 2010
  • formuły handlowe incoterms
  • formuły handlowe incoterms 2010

  Za wszystko odpowiada Międzynarodową Izba Handlowa (ICC), która posiada swoje autoryzowane komitety w poszczególnych krajach. Ich zadaniem jest nie tylko promowanie zasad incoterms, ale także tłumaczenie ich z oryginalnego języka (którym jest angielski) na języki rodzime. Reguły incoterms odnoszą się do ogólnie pojętego transportu materiałów od sprzedawcy do kupującego (mowa oczywiście o transporcie międzynarodowym). Obejmują one nie tylko sam aspekt przewozu towaru, ale także jego ochronę, koszta, jak i poniesienie ryzyka.

  Same incoterms 2010 są podzielone na liczne grupy, odpowiadające za odpowiednie warunki. Dzieli się więc je w zależności od opłat, momentu przeniesienia ryzyka, czy też odpowiedzialności za towary. W ramach tych podgrup znajdują się odpowiednie formuły incoterms. Incoterms 2010 należy więc traktować jak szereg usprawnień ułatwiający handel i transport na rynku światowym i choć (tak jak wspomniano) nie są obowiązkowe, to jednak warto dowiedzieć się o nich coś więcej, gdyż są one bardzo praktyczne.

  Umożliwiają nie tylko bezpieczeństwo zakupu produktów z obcych krajów, ale jasno stawiają warunki jak będzie wyglądał ich transport. Szukając więc importerów warto szukać takich, którzy respektują zasady incoterms.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Szukasz szkoleń dla ekspertów? Sprawdź nasze szkolenia z logistyki i transportu

  Z zakresu logistyki
  Zarządzanie łańcuchem dostaw, Incoterms 2020, Intrast i inne.
  Pełna lista szkoleń: szkolenia logistyka

  Sprawdź również nasze szkolenia online

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.