Rozliczenie i ewidencja czasu pracy w transporcie

Już od bardzo dawna przepisy prawne regulują zasady pracy kierowców. przede wszystkim określony zostaje w nich dość precyzyjnie czas, jaki kierowca powinien spędzić prowadząc pojazd ciężarowy oraz przerwy, jakie obowiązkowo musi on wykonać pomiędzy poszczególnymi odcinkami trasy.

zdjęcie - (the_title())


Rozliczenie i ewidencja czasu pracy w transporcie

Już od bardzo dawna przepisy prawne regulują zasady pracy kierowców. przede wszystkim określony zostaje w nich dość precyzyjnie czas, jaki kierowca powinien spędzić prowadząc pojazd ciężarowy oraz przerwy, jakie obowiązkowo musi on wykonać pomiędzy poszczególnymi odcinkami trasy.

Wprowadzenie takich przepisów ma przede wszystkim na celu zapewnienie bezpieczeństwa w czasie jazdy. Nie da się ukryć bowiem, że kierowca który prowadzi pojazd ciężarowy zbyt długo staje się niezwykle zmęczony, co ma ogromny wpływ na dekoncentrację w czasie jazdy, A ta z kolei niezwykle często przyczynia się do powstania bardzo groźnych wypadków.

Dlatego też coraz częściej pojawia się szkolenie z czasu pracy kierowców (łańcuch dostaw szkolenie również omawia zagadnienie związane z czasem pracy kierowców, jednak ze względu na rozszerzoną tematykę na ten zakres wiedzy niestety nie jest poświęcone zbyt dużo czasu).

Szkolenie z rozliczenia i ewidencji czasu pracy kierowcy w szczególności dedykowane jest dla pracowników działów księgowych bądź też osób, które na co dzień zajmują się dokonywaniem rozliczeń oraz kontrolą czasu pracy kierowców, mając na uwadze wydruki z tachografu kart kierowcy. Szkolenie niezwykle przydatne jest pracownikom przedsiębiorców prowadzących firmy transportowe, a także osobom odpowiedzialnym za sprawne funkcjonowanie tego rodzaju firm.

Choć takie szkolenia nie są obowiązkowe, to jednak z bardzo wielu względów warto z nich skorzystać. Chodzi tu nie tylko o uniknięcie stosunkowo wysokich kar za przekroczenie czasu pracy kierowcy, ale również i uniknięcie roszczeń w przypadku tych kierowców, którzy wykonując transport międzynarodowy czuję że nie są rozliczani za swoją pracę w sposób uczciwy i właściwy. Na szkoleniach pojawiają się następujące tematy:

  • akty prawne regulujące normy czasu pracy kierowców,
  • zasady dotyczące właściwej organizacji czasu pracy,
  • ilość i długość przerw w prowadzeniu pojazdu i pracy,
  • zasady pracy w kilkuosobowych załogach,
  • najczęściej popełniane manipulacji oraz ich konsekwencje,
  • jak obsługiwać cyfrowy tachograf.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.