Różne rodzaje należności

Jak pokazują kolejne badania Polacy coraz częściej się zadłużają i coraz liczniej wpadają z tego powodu w problemy. Tym samym można założyć, że branża windykacja zaczyna nie tylko rozwijać się coraz dynamiczniej ale przede wszystkim stawać się dla przysłowiowego Kowalskiego czymś znanym. Wystarczy zerknąć na nowopowstające firmy by zorientować się, jak chłonny jest polski rynek dochodzenia należności. 

zdjęcie - Różne rodzaje należności
 
Jak pokazują kolejne badania Polacy coraz częściej się zadłużają i coraz liczniej wpadają z tego powodu w problemy. Tym samym można założyć, że branża windykacja zaczyna nie tylko rozwijać się coraz dynamiczniej ale przede wszystkim stawać się dla przysłowiowego Kowalskiego czymś znanym. Wystarczy zerknąć na nowopowstające firmy by zorientować się, jak chłonny jest polski rynek dochodzenia należności.

Tylko pozornie można mówić o tym, że jest gałąź, która została już zagarnięta przez wielkich graczy. Dynamizm zadłużeń Polaków powoduje, że możliwe jest stwarzanie kolejnych firm, które bądź to zajmują konkretną niszę, bądź wchodzą na rynek zbierając wszystko co się da. W każdym jednak przypadku trzeba pamiętać, że windykacja jest branżą, w której o sile danej firmy świadczy jej renoma, wynikająca przede wszystkim ze skuteczności.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jak wyceniać nieruchomości w związku z udzieleniem kredytu pod zabezpieczenie na nieruchomości? Zapraszamy na szkolenie Wycena nieruchomości dla potrzeb zabezpieczenia wierzytelności.

Uczestników tego szkolenia interesują się  również:

Idąc dalej tą drogą trzeba wskazać dość jasno, że za to jak ściągane są długi odpowiadają oczywiście windykatorzy. Znalezienie odpowiedniej osoby na to stanowisko jest jednak nie lada problemem. Bo choć podstawy merytoryczne, ramy prawne działań windykacyjnych można w sposób oczywisty pojąć, to problemem może stać się kwestia styczności z dłużnikiem. Nie jest to bowiem coś, na co wszyscy są gotowi. Stres związany z pracą windykatora bywa dla wielu osób obezwładniający.

Tymczasem, wbrew pozorom, działania windykacyjne nie zawsze prowadzone są wyłącznie w oparciu o połączenia telefoniczne. Choć oczywiście nie każdy z windykatorów pracuje w terenie, to jednak kontakt z dłużnikiem często jest stałym elementem dnia pracy. Dlatego też każdy, kto chce być skuteczny w swojej pracy powinien rozpocząć pogłębianie wiedzy w ramach programów „szkolenie windykacja należności”.

Trzeba przy tym pamiętać, że windykacja windykacji nierówna. W zależności od rodzaju należności będzie ona prowadzona w innym reżimie prawnym i negocjacyjnym. Tym samym trzeba mieć na uwadze, by odpowiednio dopasować szkolenia do potrzeb danej firmy. Kompetencje należy podnosić aż do osiągnięcia oczekiwanej specjalizacji.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.