Różne rodzaje należności

Jak pokazują kolejne badania Polacy coraz częściej się zadłużają i coraz liczniej wpadają z tego powodu w problemy. Tym samym można założyć, że branża windykacja zaczyna nie tylko rozwijać się coraz dynamiczniej ale przede wszystkim stawać się dla przysłowiowego Kowalskiego czymś znanym. Wystarczy zerknąć na nowopowstające firmy by zorientować się, jak chłonny jest polski rynek dochodzenia należności. 

   
  Jak pokazują kolejne badania Polacy coraz częściej się zadłużają i coraz liczniej wpadają z tego powodu w problemy. Tym samym można założyć, że branża windykacja zaczyna nie tylko rozwijać się coraz dynamiczniej ale przede wszystkim stawać się dla przysłowiowego Kowalskiego czymś znanym. Wystarczy zerknąć na nowopowstające firmy by zorientować się, jak chłonny jest polski rynek dochodzenia należności.

  Tylko pozornie można mówić o tym, że jest gałąź, która została już zagarnięta przez wielkich graczy. Dynamizm zadłużeń Polaków powoduje, że możliwe jest stwarzanie kolejnych firm, które bądź to zajmują konkretną niszę, bądź wchodzą na rynek zbierając wszystko co się da. W każdym jednak przypadku trzeba pamiętać, że windykacja jest branżą, w której o sile danej firmy świadczy jej renoma, wynikająca przede wszystkim ze skuteczności.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak wyceniać nieruchomości w związku z udzieleniem kredytu pod zabezpieczenie na nieruchomości? Zapraszamy na szkolenie Wycena nieruchomości dla potrzeb zabezpieczenia wierzytelności.

  Uczestników tego szkolenia interesują się  również:

  Idąc dalej tą drogą trzeba wskazać dość jasno, że za to jak ściągane są długi odpowiadają oczywiście windykatorzy. Znalezienie odpowiedniej osoby na to stanowisko jest jednak nie lada problemem. Bo choć podstawy merytoryczne, ramy prawne działań windykacyjnych można w sposób oczywisty pojąć, to problemem może stać się kwestia styczności z dłużnikiem. Nie jest to bowiem coś, na co wszyscy są gotowi. Stres związany z pracą windykatora bywa dla wielu osób obezwładniający.

  Tymczasem, wbrew pozorom, działania windykacyjne nie zawsze prowadzone są wyłącznie w oparciu o połączenia telefoniczne. Choć oczywiście nie każdy z windykatorów pracuje w terenie, to jednak kontakt z dłużnikiem często jest stałym elementem dnia pracy. Dlatego też każdy, kto chce być skuteczny w swojej pracy powinien rozpocząć pogłębianie wiedzy w ramach programów „szkolenie windykacja należności”.

  Trzeba przy tym pamiętać, że windykacja windykacji nierówna. W zależności od rodzaju należności będzie ona prowadzona w innym reżimie prawnym i negocjacyjnym. Tym samym trzeba mieć na uwadze, by odpowiednio dopasować szkolenia do potrzeb danej firmy. Kompetencje należy podnosić aż do osiągnięcia oczekiwanej specjalizacji.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.