Ryzyka w łańcuchu dostaw – jakie występują najczęściej?

W wielu projektach bardzo ważnym aspektem jest łańcuch dostaw. Dlatego też nie dziwi fakt, że przy dokonywaniu różnorodnych analiz pod kątem ryzyka to właśnie łańcuch dostaw stanowi pierwsze i często najistotniejsze ogniwo.

zdjęcie - (the_title())


Ryzyka w łańcuchu dostaw - jakie występują najczęściej?

W wielu projektach bardzo ważnym aspektem jest łańcuch dostaw. Dlatego też nie dziwi fakt, że przy dokonywaniu różnorodnych analiz pod kątem ryzyka to właśnie łańcuch dostaw stanowi pierwsze i często najistotniejsze ogniwo.

Ryzyka które mogą w nim wystąpić nie zawsze są zależne od wykonawców projektu, bardzo często bowiem występują jako zdarzenia przypadkowe. Jednakże przy odpowiednim zarządzaniu ryzykiem można ograniczyć również ich występowanie.

Ważnym aspektem łańcucha dostaw są dostawcy, którzy jednocześnie są elementem mogącym wywoływać ryzyko. Zerwanie dostaw to jeden z tych czynników, który najczęściej jest brany pod uwagę jako ryzyko mogące się przytrafić w łańcuchu dostaw.

Takim samym ważnym czynnikiem są klienci, którzy mogą zmienić swoje oczekiwania, co z kolei prowadzi do konieczności zmian w całym łańcuchu dostaw. Zbyt daleko idące zmiany ze strony klientów mogą wywoływać kolejne ryzyka, na przykład rezygnację dostawców, którzy nie będą w stanie spełnić nowych, narzuconych im norm.

Aby dobrze przeanalizować ryzyka występujące w łańcuchu dostaw należy przede wszystkim starannie dokonać analiz każdego elementu, a potem dobrać metody odpowiednie do eliminacji ryzyka na każdym z nich. Do tego niezbędna jest przede wszystkim odpowiednia wiedza, dlatego też osoby odpowiedzialne za analizę ryzyka powinny na bieżąco zdobywać nowe wiadomości.

Szkolenie z zarządzania ryzykiem to na pewno jeden z lepszych sposobów na to, aby nabyć nowe umiejętności i dzięki temu o wiele lepiej wykonywać powierzone obowiązki. Gdy chodzi o zarządzanie łańcuchem dostaw szkolenie zawiera zazwyczaj dość wiele informacji na ten temat, jest on bowiem bardzo istotny.

Dodatkowo kursy mogą mieć moduły poświęcone nieco innym obszarom ryzyka. Na przykład szkolenia dla deweloperów bardzo często w dużym stopniu skupiają się na ryzyku związanym z realizacją projektów budowlanych.

Obecnie rośnie zainteresowanie kursami z zakresu zarządzania ryzykiem, które są realizowane indywidualnie na zlecenie przedsiębiorstw, dla jej pracowników. Daje to możliwość szerokiego wyboru nie tylko tematyki, ale także dopasowaniu terminu czy miejsca jego realizacji.
 

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.