Safety assessor kurs

Zanim kosmetyk trafi na sklepowe półki, musi przejść długi proces kontroli i badań pod każdym kątem. Ostateczny głos w kwestii wydania produktu do użycia na rynek ogólny, posiada sam producent. To on jest, więc odpowiedzialny za dopięcie wszystkiego i zadbanie o to, by produkt spełniał odpowiednie standardy kosmetyczne.

Gamma - Safety assessor kurs

 

Safety assessor kurs


Zanim kosmetyk trafi na sklepowe półki, musi przejść długi proces kontroli i badań pod każdym kątem. Ostateczny głos w kwestii wydania produktu do użycia na rynek ogólny, posiada sam producent.

To on jest, więc odpowiedzialny za dopięcie wszystkiego i zadbanie o to, by produkt spełniał odpowiednie standardy kosmetyczne.

Safety assessor kurs - czy warto z niego skorzystać?

Badanie kosmetyku zlecane się specjalnej osobie, jaką jest safety assessor. Bada on produkt pod kątem wszystkich użytych w kosmetyku substancji.

Wszystko odbywa się zgodnie z informacjami, jakie podał producent. Safety assessor musi przebadać kosmetyk, zanim zostanie wypuszczony on na rynek. Bezpieczeństwo jest tutaj priorytetem, którym kieruje się również sam producent.

Corocznie organizowany jest kurs “Safety Assessment of Cosmetics in the EU - Training Course” przez Vrije Univeriteit w Brukseli.

Na kurs safety assessora decydują się najczęściej osoby, które posiadają już wykształcenie biologiczne, chemiczne bądź farmaceutyczne.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

SZKOLENIA DLA FIRM FARMACEUTYCZNYCH


Oferujemy wysoki standard prowadzonych szkoleń farmaceutycznych oraz wysoki poziom merytoryczny. Nasi eksperci są praktykami z wieloletnim doświadczeniem w branży farmaceutycznej, opartym na bogatym przygotowaniu merytorycznym. 

Dotychczas zaufało nam już kilkadziesiąt firm z branży farmaceutycznej!

Poznaj nasze szkolenia:

W chwili zakończenia kursu safety assessora zdobywamy certyfikat, jak i upoważnienie do pracy w tej nowej roli. To niezwykle pożądana kwalifikacja, która staje się w samej kosmetologii coraz popularniejsza.

Opinia na temat kosmetyku, którą wydaje safety assessor

Ocena kosmetyku to nie tylko wiedza chemiczna. Safety assessor musi wykazać się także znajomością prawa: kosmetyki również je posiadają, chroniąc nasze zdrowie. Uczestnik nauczy się rozpoznawać w składzie kosmetyków niebezpieczne substancje, które widnieją jako zakazane.

Nauczy się również badać optymalny poziom tych substancji, które mają z góry wytyczoną ilość, jaka może znajdować się w kosmetyku. Innym etapem, jaki jest niezbędny na samym kursie jest testowanie kosmetyków pod kątem podrażnień i uczuleń.

Kursanci będą potrafili wskazać, czy testowany kosmetyk nie posiada zanieczyszczeń, które mogły wytworzyć się na skutek działania różnych substancji chemicznych zawartych w składzie. To idealna możliwość na zdobycie nowej, niezbędnej do dalszej pracy w tej dziedzinie wiedzy.

Poznamy nowe techniki i metody, które mogą przydać się nam również do innych czynności związanych z samą branżą chemiczną i farmaceutyczną. Jak więc widać, korzyści z kursu jest naprawdę wiele.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Dla aptek firm farmaceutycznych i hurtowni farmaceutycznych Zobacz nasze szkolenia kosmetyczne i farmaceutyczne

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.