Ściąganie długów

Dla wielu osób myśl o zadłużeniu jest czymś, co powoduje dreszcz przerażenia. Tymczasem dla sporej grupy osób, dług jest podstawą ich pracy. Jego brak jest wręcz zagrożeniem dla ich zawody. Nie chodzi tu wcale o komorników, choć i oni są zależni od tego jak wielu z nas nie jest w stanie regulować swoich płatności w terminie. 

zdjęcie - Ściąganie długów

Windykacja należności

Dla wielu osób myśl o zadłużeniu jest czymś, co powoduje dreszcz przerażenia. Tymczasem dla sporej grupy osób, dług jest podstawą ich pracy. Jego brak jest wręcz zagrożeniem dla ich zawody. Nie chodzi tu wcale o komorników, choć i oni są zależni od tego jak wielu z nas nie jest w stanie regulować swoich płatności w terminie.

Drugą grupą, o wiele bardziej liczną są windykatorzy. Ten często traktowany bez szacunku zawód przeżywa obecnie spory boom. Dzieje się tak wskutek rosnącej liczby Polaków, którzy mają problem z zadłużeniem w połączeniu z wychodzeniem przez szereg osób z biedy wskutek programu pięćset plus. Dodatkowo trzeba także pamiętać o tym, że nowe regulacje prawne dotyczące pracy komorników spowodowały, że wielu z nich przechodzi niejako do branży windykacyjnej rezygnując z prowadzenia kancelarii.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jak wyceniać nieruchomości w związku z udzieleniem kredytu pod zabezpieczenie na nieruchomości? Zapraszamy na szkolenie Wycena nieruchomości dla potrzeb zabezpieczenia wierzytelności.

Uczestników tego szkolenia interesują się  również:

Dla osób zainteresowanych tematem pracy w windykacji łatwym do zaobserwowania jest fakt dużej rotacji pracowników w niektórych firmach. Pomijając skrajne przypadki można przyjąć, że w wielu z tych przypadków wynika to z faktu naturalnych trudności tej pracy. Windykacja jest bowiem pracą obarczoną dużym ładunkiem stresu oraz emocjonalnej presji. Niezależnie od tego jaki rodzaj należności będzie ściągany, zawsze po drugiej stronie będzie człowiek, ze wszystkimi jego przywarami i zaletami.

Skuteczna windykacja opiera się przede wszystkim na umiejętnym działaniu w oparciu o indywidualne cechy tak dłużnika, jak i windykatora. Windykacja należności w firmie jest zadaniem, które może przerastać osoby bez odpowiednich kompetencji tak miękkich, jaki twardych. Wiedza w połączeniu z cechami charakteru stanowią siłę, która może prowadzić do osiągnięcia rzeczywistych, zawodowych sukcesów. Trzeba jednak zaznaczyć, że dla wielu osób możliwe jest osiągnięcie takiego stanu poprzez szkolenia. Nie jest też żadną tajemnicą, że dla każdego windykatora szkolenia to podstawa.

Stałe pogłębianie wiedzy i umiejętności jest najlepszą drogą do osiągnięcia zawodowych szczytów i spełnienia ambicji.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.