Szkolenia administracyjne – komu się przydadzą?

Administracja i urzędy publiczne są podstawą w prawidłowym funkcjonowaniu społeczeństwa. To w rzędach załatwiamy wszystkie sprawy organizacyjne, państwowe czy administracyjne. Odpowiednie ich funkcjonowanie i realizowanie stawianych zadań jest podstawą skutecznego działania.

zdjęcie - (the_title())


Szkolenia administracyjne - komu się przydadzą?

Administracja i urzędy publiczne są podstawą w prawidłowym funkcjonowaniu społeczeństwa. To w rzędach załatwiamy wszystkie sprawy organizacyjne, państwowe czy administracyjne. Odpowiednie ich funkcjonowanie i realizowanie stawianych zadań jest podstawą skutecznego działania.

Wszystkie zagadnienia które odpowiadają za działanie urzędu opisane są w kodeksie postępowania administracyjnego. Jest to zbiór przepisów regulujących działanie urzędów, ich instancyjność oraz uprawnienia. Znajdziemy tam informacje o stosowanych sposobach załatwiania spraw, czy zagadnieniach prawnych które muszą być przestrzegane przez pracowników. Kodeks

Postępowania Administracyjnego odpowiada również za uprawnienia danego organu co oznacza, że to na jego podstawie określane są sprawy które można załatwić w danym urzędzie. Dzięki temu wiemy do jakiego urzędu zgłaszamy się z daną sprawą. Nie wszyscy pracownicy urzędów posiadają wiedzę która jest zgodna z ich kompetencjami, konieczne jest wtedy odbycie szkoleń które pozwolą na zwiększenie kompetencji.

Szkolenie z kpa jest pierwszym, dość istotnym tego typu szkoleniem. Przedstawia ono wszystkie zasady dotyczące funkcjonowania urzędów i ich kompetencji. Szkolenie z kpa, nie tylko podnosi kwalifikacje pracowników ale również zwiększa ich efektywność i szybkość pracy.

Szkolenie z cen transferowych to kolejne bardzo istotne szkolenie zarówno dla pracowników administracji jak i osób działających w firmach zajmujących się kontraktami z przedsiębiorstwami.

Ceny transferowe umożliwiają trafniejszą analizę rynku oraz podejmowanie lepszych decyzji jeśli chodzi umowy z innymi przedsiębiorstwami. Szkolenia z zamówień publicznych to kolejna bardzo istotna kwestia, szczególnie jeśli mówimy organach administracji finansów i zamówień publicznych.

Odpowiadają one bowiem za wydatkowanie pieniędzy podatników i podejmowanie zleceń mających wpłynąć na ogólny poziom zadowolenia mieszkańców. Bardzo ważne jest więc odpowiednie dobieranie szkoleń aby wszystko było efektywne i skuteczne.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.