Szkolenia logistyka

Sama Logistyka jedno z popularniejszych słów związanych z transportem, z którego tak naprawdę nie wielu rozumie pełne znaczenie. Chcąc jednakże w pełni zrozumieć logistykę warto bliżej przyjrzeć się jej znaczeniu. Otóż od zarania dziejów, gdy tylko człowiek odkrył koło, a wraz z nim transport pojawiały się pierwsze zarysy logistyki. Oczywiście wtedy nikt tego jeszcze tak nie nazywał, ale sam zamysł już istniał. 

   
  Sama Logistyka jedno z popularniejszych słów związanych z transportem, z którego tak naprawdę nie wielu rozumie pełne znaczenie. Chcąc jednakże w pełni zrozumieć logistykę warto bliżej przyjrzeć się jej znaczeniu. Otóż od zarania dziejów, gdy tylko człowiek odkrył koło, a wraz z nim transport pojawiały się pierwsze zarysy logistyki. Oczywiście wtedy nikt tego jeszcze tak nie nazywał, ale sam zamysł już istniał.

  Tak tez należy rozpatrywać logistykę – jako zamysł, a dokładniej jako swego rodzaju filozofię, która wskaże nam odpowiednia drogę działania i postępowania. Wróćmy jednak do samej logistyki. Dopiero gdy zaczęły dominować wojny, niektórzy wodzowie dostrzegali jak ogromne znacznie mają dostawy dla wojsk i to tak naprawdę, w dużym stopniu wygranie bitwy, czy też wojny zależy od ich sprawności. W ten sposób zaczęto określać logistykę po raz pierwszy.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Łańcuch dostaw budowanie, zarządzanie, pomiar - praktyka firm polskich i zagranicznych. Zapraszamy na praktyczne szkolenie ŁAŃCUCH DOSTAW

  Uczestników tego szkolenia interesują również:

  Z czasem jej zakres zaczął się rozszerzać i tak zaczęła ona obejmować coraz to większy obszar nauki. Pierwotnie pokrywała ona transport, później swoją jurysdykcją objęła także czas dostaw, ich regularność, sposób zarządzania magazynem, jak i samo magazynowanie. Ostatecznie doszło do tego, że mówiąc o logistyce mówimy o każdym zakresie działań zaczynającym się od momentu powstania produktu, do momentu jego dotarcia do klienta.

  Obejmuje ona zarówno podejście do tego od strony fizycznej, czyli fizyczne przemieszczanie się przedmiotu, jak i od strony finansowej, związane z regulowaniem, pokrywanie, oraz księgowaniem odpowiednich kosztów. Chcąc doskonale zrozumieć logistykę nie można jej się nauczyć bez podejścia do tego w odpowiedni sposób, Same kursy, czy też szkolenia mogą być bardzo korzystne o ile posiadamy już podstawową wiedzę, która można teraz wzbogacać.

  Jednakże gdy nie mamy jeszcze podstawowej wiedzy, szkolenie może być niewystarczające dla jej pełnego zrozumienia. Warto więc podejść do tego bardzo rozważnie, by uzyskać jak najlepsze efekty ostatecznie, które przełożą się na wysokie zarobki dla naszej firmy i obniżenie kosztów.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.