Szkolenie intrastat

Intrastat to deklaracja handlowa podsumowująca ilość wykonanych działań handlowych pomiędzy krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Jako, że należy ona do obowiązkowych sprawozdań, każdy przedsiębiorca musi regularnie co miesiąc wypełniać ją (w postaci elektronicznej lub papierowej). 

Gamma - Szkolenie intrastat


  Intrastat to deklaracja handlowa podsumowująca ilość wykonanych działań handlowych pomiędzy krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Jako, że należy ona do obowiązkowych sprawozdań, każdy przedsiębiorca musi regularnie co miesiąc wypełniać ją (w postaci elektronicznej lub papierowej). Nie trudno zauważyć, że jest to element, który może spowodować wiele trudności, przy najmniej na samym początku prowadzenia działalności gospodarczej.

  Chcąc więc pozostać na bieżąco z nowymi trendami w tym aspekcie, warto zastanowić się nad poszerzeniem swojej wiedzy z zakresu deklaracji intrastat. Aktualnie na rynku znajdziemy szereg ofert, zarówno od osób prywatnych, jak i od specjalistycznych firm, które w cenie kilkuset złotych ( od osoby) przeprowadzą znakomite wprowadzenie do wypełniania takich deklaracji.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Obowiązki w zakresu statystyki obrotu towarowego pomiędzy Państwami członkowskimi Unii Europejskiej dotyczą podmiotów gospodarczych, które dokonują obrotu towarowego w państwach członkowskich Unii Europejskiej. Szkolenie INTRASTAT pozwala przygotować się do regulacji prawnych.

  Zapraszamy do linków bądź wpisania w wyszukiwarkę naszej strony fraz:

  Pozwolą one poznać więcej szkoleń z interesującego Państwa obszaru.

  Oczywiście osoby, które chcą bądź lubią dochodzić do wszystkiego samodzielnie, mogą skorzystać z oficjalnie dostępnych baz informacyjnych, w których zawarte są wskazówki w jaki sposób wypełniać deklaracje. Niemniej jednak w przypadku błędnego wypełniania, należy się liczyć z koniecznością ich poprawy, a co gorsza niektórych danych nie można poprawić, bez upływu odpowiedniej ilości czasu. Dlatego też warto zastanowić się nad profesjonalnym wykształceniem w tym zakresie.

  Co takiego oferują szkolenia z intrastat? Po pierwsze są one idealnym wprowadzeniem do tego czym jest intrasta, po drugie pokazują w jaki sposób należy wypełniać deklraacje, by nie popełnić błędu, a zarazem by było to proste.

  Odnosząc się do tego wprowadzają one nowości i zmiany jaki zaszły w okresie ostatnich lat w dziale podsumowań statystycznych. Należy także pamiętać, że nie każdy rodzaj towarów jest przeznaczony do raportowania w ramach intrastat. Mowa tutaj nie tylko o produktach podlegających wymianie na terenie danego kraju, gdyż to regulują inne przepisy, zaś o produktach wymiany międzynarodowej (eksport i import). W ich przypadku, istnieje specjalna lista produktów podlegających regulacji, jak i odpowiedniemu sposobowi ich zapisu.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.