Szkolenie prawo zamówień publicznych

Prawo zamówień publicznych z 29 stycznia 2004 roku jest przedłużeniem prawa obowiązującego od 1994 roku. Wprowadza ono szereg zagadnień i definicji związanych z zamówieniami publicznymi. Należy ono do jednych z podstawowych dziedzin prawa w zakresie finansów i zamówień publicznych korzystających z funduszy publicznych. Zgodnie z nim zamówienia publiczne realizowane są na rzecz podmiotów publicznych w stosunku do podmiotów cywilno pranych. 

   
  Prawo zamówień publicznych z 29 stycznia 2004 roku jest przedłużeniem prawa obowiązującego od 1994 roku. Wprowadza ono szereg zagadnień i definicji związanych z zamówieniami publicznymi. Należy ono do jednych z podstawowych dziedzin prawa w zakresie finansów i zamówień publicznych korzystających z funduszy publicznych.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  ZAMÓWIENIA PUBLICZNE W 2016 ROKU

  Praktyczne warsztaty  poruszające najważniejsze, problematyczne tematy dotyczące przygotowania i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Zapraszamy na szkolenie!

  Uczestników tego szkolenia interesują również:

  Zgodnie z nim zamówienia publiczne realizowane są na rzecz podmiotów publicznych w stosunku do podmiotów cywilno pranych. Ma ono ogromy wpływ na aspekt ekonomiczny, w szczególności ma wpływ na kształt gospodarki. Z punktu widzenia ekonomistów najkorzystniejszą rzeczą dla podmiotu jest cena jaką oferuje wykonawca, jednakże nie jest ona jedynym kryterium wyboru.

  Niemniej jednak stosunek ceny do jakości również jest ważny i z punktu zamówień publicznych, które zlecane są przez podmioty publiczne w celu uzyskania obopólnego dobra dla ludzi, jakość musi być odpowiedni zachowana, podobnie ja trwałość danego wyrobu.
   
  Co ciekawe kontynuując temat finansów przetargi publiczne mają bardzo duży wpływ na bezrobocie panujące kraju. Innymi słowy im więcej pieniędzy inwestowanych jest w zamówienia, tym więcej osób ma pracę, a z niej pieniądze na swoje utrzymanie. Przykładowo w polskim prawie jest przepis regulujący walkę z bezrobociem i odnoszący się do ilości osób zamieszkałych na danym terenie. Oczywiście zamówienia społeczne można postrzegą cz różnych punktów (nie tylko ekonomicznych).
   
  Tym samym przetargi publiczne sprzyjały licznym problemom z zakresu nauk społecznych, a związane były one z dyskryminacją kobiet podczas wyboru zleceniodawców, czy tez ograniczeniom dostępu do rynku zamówień publicznych zakładom pracy chronionej. W ten sam sposób pokazuje to jak duży wpływ mają one na konkurencyjność na rynku konsumentów, jakość świadczonych usług, czy też wydajność pracy.
   
  Aspekt prawny porusza elementy prawa zarówno w stosunku do innych ustaw (polskich), jak i do prawa międzynarodowego. Całość pokazuje jak szeroko wpływ mają zamówienia publiczne na nasze życie, dlatego też bardzo ważne jest dobre ich zrozumienie, jeśli chcemy się zajmować tą tematyką.
   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jeśli zauważyłeś niepokojące sygnały, które mogą świadczyć o tym, że w twoim miejscu pracy ma miejsce problem mobbingu,  warto rozważyć  udział w szkoleniu antymobbingowym dla pracowników. Sprawdź również naszą ofertę szkoleń dla administracji publicznej,Sprawdź też nasze szkolenia menadżerskie oraz szkolenia HR

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.