Szkolenie prawo zamówień publicznych

Prawo zamówień publicznych z 29 stycznia 2004 roku jest przedłużeniem prawa obowiązującego od 1994 roku. Wprowadza ono szereg zagadnień i definicji związanych z zamówieniami publicznymi. Należy ono do jednych z podstawowych dziedzin prawa w zakresie finansów i zamówień publicznych korzystających z funduszy publicznych. Zgodnie z nim zamówienia publiczne realizowane są na rzecz podmiotów publicznych w stosunku do podmiotów cywilno pranych. 

19 czerwca 2018
zdjęcie - Szkolenie prawo zamówień publicznych
 
Prawo zamówień publicznych z 29 stycznia 2004 roku jest przedłużeniem prawa obowiązującego od 1994 roku. Wprowadza ono szereg zagadnień i definicji związanych z zamówieniami publicznymi. Należy ono do jednych z podstawowych dziedzin prawa w zakresie finansów i zamówień publicznych korzystających z funduszy publicznych.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

ZAMÓWIENIA PUBLICZNE W 2016 ROKU

Praktyczne warsztaty  poruszające najważniejsze, problematyczne tematy dotyczące przygotowania i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Zapraszamy na szkolenie!

Uczestników tego szkolenia interesują również:

Zgodnie z nim zamówienia publiczne realizowane są na rzecz podmiotów publicznych w stosunku do podmiotów cywilno pranych. Ma ono ogromy wpływ na aspekt ekonomiczny, w szczególności ma wpływ na kształt gospodarki. Z punktu widzenia ekonomistów najkorzystniejszą rzeczą dla podmiotu jest cena jaką oferuje wykonawca, jednakże nie jest ona jedynym kryterium wyboru.

Niemniej jednak stosunek ceny do jakości również jest ważny i z punktu zamówień publicznych, które zlecane są przez podmioty publiczne w celu uzyskania obopólnego dobra dla ludzi, jakość musi być odpowiedni zachowana, podobnie ja trwałość danego wyrobu.
 
Co ciekawe kontynuując temat finansów przetargi publiczne mają bardzo duży wpływ na bezrobocie panujące kraju. Innymi słowy im więcej pieniędzy inwestowanych jest w zamówienia, tym więcej osób ma pracę, a z niej pieniądze na swoje utrzymanie. Przykładowo w polskim prawie jest przepis regulujący walkę z bezrobociem i odnoszący się do ilości osób zamieszkałych na danym terenie. Oczywiście zamówienia społeczne można postrzegą cz różnych punktów (nie tylko ekonomicznych).
 
Tym samym przetargi publiczne sprzyjały licznym problemom z zakresu nauk społecznych, a związane były one z dyskryminacją kobiet podczas wyboru zleceniodawców, czy tez ograniczeniom dostępu do rynku zamówień publicznych zakładom pracy chronionej. W ten sam sposób pokazuje to jak duży wpływ mają one na konkurencyjność na rynku konsumentów, jakość świadczonych usług, czy też wydajność pracy.
 
Aspekt prawny porusza elementy prawa zarówno w stosunku do innych ustaw (polskich), jak i do prawa międzynarodowego. Całość pokazuje jak szeroko wpływ mają zamówienia publiczne na nasze życie, dlatego też bardzo ważne jest dobre ich zrozumienie, jeśli chcemy się zajmować tą tematyką.
 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jeśli zauważyłeś niepokojące sygnały, które mogą świadczyć o tym, że w twoim miejscu pracy ma miejsce problem mobbingu,  warto rozważyć  udział w szkoleniu antymobbingowym dla pracowników. Sprawdź również naszą ofertę szkoleń dla administracji publicznej,

Sprawdź też nasze profesjonalne szkolenia menadżerskie online

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.