Szkolenie z ryzyka projektowego i jego zagadnienia

W bardzo wielu firmach podstawą ich działalności są odpowiednio opracowywane i wdrażane w życie projekty. Jednakże wiele z nich to kosztowne inwestycje, bardzo często niosące spore ryzyko straty finansowej. Dlatego też kwestią, która nie może być pominięta jest zarządzanie ryzykiem w projekcie. To niezwykle szeroki zakres wiedzy, dlatego też aby na bieżąco radzić sobie z takim zagadnieniem, warto skorzystać z możliwości jakie dają różnorodne szkolenia.

zdjęcie - Szkolenie z ryzyka projektowego i jego zagadnienia
 
W bardzo wielu firmach podstawą ich działalności są odpowiednio opracowywane i wdrażane w życie projekty. Jednakże wiele z nich to kosztowne inwestycje, bardzo często niosące spore ryzyko straty finansowej. Dlatego też kwestią, która nie może być pominięta jest zarządzanie ryzykiem w projekcie. To niezwykle szeroki zakres wiedzy, dlatego też aby na bieżąco radzić sobie z takim zagadnieniem, warto skorzystać z możliwości jakie dają różnorodne szkolenia.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy na warsztat z zakresy zarządzania ryzykiem, wiedza pozyskana podczas szkolenia pozwoli na świadome zarządzanie ryzykiem.

Uczestników tego szkolenia interesują się  również:

Obecnie bez problemu można znaleźć z tematu takiego jak właśnie zarządzanie ryzykiem w projekcie szkolenie, zarówno już przygotowane i dedykowane dla wszystkich zainteresowanych, jak też takie, których plan opracowywany jest indywidualnie na potrzeby danej firmy. Najważniejszą osobą każdego takiego przedsięwzięcia jest menedżer projektu, on akceptuje ewentualne ryzyko i bardzo często także znajduje się z zespole, które nim zarządza.
 
Szkolenia z planowania ryzyka najwięcej uwagi poświęcają temu, w jaki sposób zidentyfikować ryzyko i jego poziom. Tutaj korzysta się z bardzo wielu różnorodnych metod, jak na przykład najpopularniejsza metodyka PMBOK, która pozwala dość dobrze oszacować ryzyko wystąpienia pewnych zjawisk, które mogą niekorzystnie wpływać na cały projekt. Analiza jakościowa i ilościowa ryzyka są także bardzo istotne, i na szkoleniach stanowią kolejny z ważnych elementów. Często z tych właśnie zagadnień prowadzi się warsztaty, dzięki którym można w praktyce sprawdzić umiejętności nabyte w czasie części teoretycznej.
 
Uczestnicy szkoleń uczą się także jak przeciwdziałać występowaniu ryzyka i jak się do tego przygotować. Odpowiednio wprowadzone, w zależności od projektu i jego potrzeb metody reakcji na ryzyko pozwalają je zmniejszyć do takiego poziomu, który będzie mógł zostać zaakceptowany przez menedżera. W bardzo wielu sytuacjach chodzi przede wszystkim o kwestie finansowe, gdyż zbyt duże ryzyko w projekcie bardzo często pociąga za sobą spore straty pieniężne. Stały nadzór i odpowiednie monitorowanie ryzyka sprawiają, że można je znacznie lepiej oszacować oraz zmniejszyć, co jest pożądane w każdej sytuacji.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Wiemy, że doradztwo i szkolenia dla zakładów produkcyjnych powinny rozwiązywać konkretne problemy. Ich skuteczność powinna być widoczna bezpośrednio po szkoleniu.

Z naszego doświadczenia dziś zakłady produkcyjne stają przed następującymi wyzwaniami:
  • Utrzymanie pracowników  / zwiększenie zatrudnienia / przeciwdziałanie rotacji pracowników – zarówno operatorów, specjalistów jak również brygadzistów, mistrzów i liderów.
  • Przestrzeganie zasad BHP – pomimo tego, że przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w zakładach produkcyjnych przekłada się bezpośrednio na zdrowie, a czasem nawet życie pracowników BHP nie zawsze jest przestrzegane w stopniu oczekiwanym.
  • Nowe pokolenie pracowników – pokolenie Y pracuje już nie tylko w korporacjach dużych miast, ale również w zakładach produkcyjnych. Y-greki potrzebują innego sposobu zarządzania. Tradycyjny, „szorstki” styl kierowniczy nie spełnia oczekiwań młodych, a ci przywiązują się do miejsca pracy w mniejszym stopniu niż ich poprzednicy.
  • Lean management – zawsze lub prawie zawsze tkwią rezerwy w optymalizacji procesu produkcji, zamówień, magazynowania.

Dla tych konkretnych wyzwań i problemów zakładów produkcyjnych przygotowaliśmy rozwiązania szkoleniowe i doradcze. Zapraszamy do przyjrzenia się naszym propozycjom szkoleń dla zakładów produkcyjnych.

Naszymi szkoleniami obejmujemy wszystkie szczeble w zakładu produkcyjnego: od dyrektora produkcji przez kierowników zmiany, mistrzów, brygadzistów, liderów po operatorów. Sprawdź nasze szkolenia dla brygadzistów.

Zobacz również nasze szkolenia menadżerskie i szkolenia sprzedażowe. Zapraszamy

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.