Transport i spedycja – tematy pokrewne i szkolenia z ich zakresu

W każdej branży podstawą działalności jest przede wszystkim odpowiednia wiedza. W przypadku działalności transportowej i spedycyjnej znajomość przepisów, które dość szybko się zmieniają jest kwestią niezwykle ważną. Odpowiednie szkolenia z zakresu tematyki transportu oraz spedycji są niezwykle pomocne dla wszystkich osób zatrudnionych w firmach transportowych.

zdjęcie - Transport i spedycja – tematy pokrewne i szkolenia z ich zakresu
 
W każdej branży podstawą działalności jest przede wszystkim odpowiednia wiedza. W przypadku działalności transportowej i spedycyjnej znajomość przepisów, które dość szybko się zmieniają jest kwestią niezwykle ważną. Odpowiednie szkolenia z zakresu tematyki transportu oraz spedycji są niezwykle pomocne dla wszystkich osób zatrudnionych w firmach transportowych.
 
Szkolenia związane z transportem i spedycją obejmują w dużej mierze zagadnienia związane z przepisami prawnymi. Dotyczą nie tylko przepisów krajowych ale także międzynarodowych, obecnie bowiem znaczna większość firm transportowych zajmuje się świadczeniem usług także poza granicami kraju. Najczęściej wszelkie zmiany przepisów są zapowiadane znacznie wcześniej, dlatego też firmy transportowe mają czas, aby się do zmian przygotować i skorzystać z oferty szkoleń przybliżających tą tematykę.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy warto inwestować w ubezpieczenie CARGO? Jakie są niuanse prawne umów spedycyjnych? Jak przebiega dochodzenie roszczeń z tytułu przewozu towarów?

Na te i inne pytania odpowie trener podczas szkolenia:

Uczestnicy tego szkolenia często biorą udział  w takich szkoleniach jak:

W celu jak najlepszego zapoznania z planowanymi zmianami zazwyczaj szkolenia podzielone są na panele szkoleniowe, które poruszają określone tematy. Bez problemu także można znaleźć firmy szkoleniowe, które zorganizują kursy indywidualnie dla firmy, zajmując się najważniejszymi dla niej zagadnieniami jak również dopasowując termin szkolenia do czasu pracy danej firmy.
 
Poza kwestiami, które są związane z transportem bardzo często także na tego typu szkoleniach porusza się zagadnienia dotycząc spedycji. Zajmuje się ona organizowaniem całego procesu dostarczania produktów, dlatego też w branży transportowej jest to temat niemalże obowiązkowy. W zakresie spedycji poruszane są tematy związane na przykład z podpisywaniem umów czy zmianami z dokumentach takich jak listy przewozowe i podobne do nich. Ponadto pracownicy dowiadują się o tym, jak zawierać skutecznie umowy, szczególnie gdy mowa o tych podpisywanych z zagranicznymi kontrahentami.

Odpowiednie szkolenia z zakresu transportu i spedycji sprawiają, że firma transportowa może rozwijać się znacznie lepiej, gdyż dzięki znajomości odpowiednich przepisów nie ma problemów z realizowaniem usług.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.