Jaki rodzaj ubezpieczenia obowiązuje w transporcie?

Każdy przedsiębiorca, który swój towar wysyła na drugi koniec Polski, a nawet świata, przeżył już wiele bardzo nerwowych sytuacji, obawiając się czy towar w miejsce przeznaczenia trafi w odpowiednim czasie i czy nie ulegnie po drodze mniejszym czy większym uszkodzeniom, z różnych przyczyn. W czasie transportu może się wydarzyć tak naprawdę bardzo wiele. Są to sytuacje niezwykle trudne do przewidzenia, dlatego nie zawsze możliwe jest skuteczne zapobieganie ich zaistnieniu. Za takie nieprzewidziane sytuacje uznać można między innymi wypadek ciężarówki, kradzież czy uszkodzenie towaru przy rozładunku. 

zdjęcie - Jaki rodzaj ubezpieczenia obowiązuje w transporcie?
 
Każdy przedsiębiorca, który swój towar wysyła na drugi koniec Polski, a nawet świata, przeżył już wiele bardzo nerwowych sytuacji, obawiając się czy towar w miejsce przeznaczenia trafi w odpowiednim czasie i czy nie ulegnie po drodze mniejszym czy większym uszkodzeniom, z różnych przyczyn.

W czasie transportu może się wydarzyć tak naprawdę bardzo wiele. Są to sytuacje niezwykle trudne do przewidzenia, dlatego nie zawsze możliwe jest skuteczne zapobieganie ich zaistnieniu. Za takie nieprzewidziane sytuacje uznać można między innymi wypadek ciężarówki, kradzież czy uszkodzenie towaru przy rozładunku.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Konwencja CMR i Prawo przewozowe

Odpowiadasz w firmie za dostawy, eksport lub import towaru? Poznaj nasze szkolenie dostarczające wiedzę na temat praktycznych zagadnień (również prawnych) dotyczących spedycji i transportu.

Dowiesz się na przykład jak minimalizować ryzyko błędu przy zawieraniu umowy, składaniu reklamacji czy przygotowaniu przewozu.

Uczestnicy tego szkolenia często biorą udział  w takich szkoleniach jak:

Aby nieco zabezpieczyć się przed sutkami takich ciężkich to przewidzenia sytuacji, warto skorzystać z możliwości, jakie daje ubezpieczenie cargo w transporcie międzynarodowym. Tego rodzaju ubezpieczenie da pewnie komfort i zabezpieczenie ładunku, nawet jeśli przewoźnik czy spedytor posiada specjalne OC transportowe chroniące go od wielu przypadków nieszczęśliwych wydarzeń w czasie transportu towaru do punktu docelowego.
 
Pomimo wielu różnorodnych możliwości, w dalszym ciągu to właśnie ubezpieczenie cargo jest najpewniejszym sposobem na uzyskanie odszkodowania w przypadku powstania szkód w czasie załadunku czy całego procesu transportu towaru.

Polisa może chronić całość towaru, ale oczywiście nie jest to obowiązkowe (może chronić część przewożonego ładunku, chociaż tak naprawdę z takiej możliwości korzysta niewielu spedytorów czy przewoźników). Z ubezpieczenia cargo z powodzeniem mogą korzystać zarówno przedsiębiorcy którzy sprzedają towar, jak i Ci, którzy go sprowadzają.

Umowa ubezpieczenia może być podpisana w wielu wariantach. Najczęściej spotykane umowy podpisywane są w formie podstawowej (która obejmuje jedynie najważniejsze zdarzenia losowe), rozszerzonej ( od podstawowej różni się poszerzeniem o skutki kradzieży) lub pełnej (obejmuje niemal wszystkie zdarzenia losowe, z wyłączeniem niewielu okoliczności wyłączających ważność umowy).

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.