Jaki rodzaj ubezpieczenia obowiązuje w transporcie?

Każdy przedsiębiorca, który swój towar wysyła na drugi koniec Polski, a nawet świata, przeżył już wiele bardzo nerwowych sytuacji, obawiając się czy towar w miejsce przeznaczenia trafi w odpowiednim czasie i czy nie ulegnie po drodze mniejszym czy większym uszkodzeniom, z różnych przyczyn. W czasie transportu może się wydarzyć tak naprawdę bardzo wiele. Są to sytuacje niezwykle trudne do przewidzenia, dlatego nie zawsze możliwe jest skuteczne zapobieganie ich zaistnieniu. Za takie nieprzewidziane sytuacje uznać można między innymi wypadek ciężarówki, kradzież czy uszkodzenie towaru przy rozładunku. 

   
  Każdy przedsiębiorca, który swój towar wysyła na drugi koniec Polski, a nawet świata, przeżył już wiele bardzo nerwowych sytuacji, obawiając się czy towar w miejsce przeznaczenia trafi w odpowiednim czasie i czy nie ulegnie po drodze mniejszym czy większym uszkodzeniom, z różnych przyczyn.

  W czasie transportu może się wydarzyć tak naprawdę bardzo wiele. Są to sytuacje niezwykle trudne do przewidzenia, dlatego nie zawsze możliwe jest skuteczne zapobieganie ich zaistnieniu. Za takie nieprzewidziane sytuacje uznać można między innymi wypadek ciężarówki, kradzież czy uszkodzenie towaru przy rozładunku.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Konwencja CMR i Prawo przewozowe

  Odpowiadasz w firmie za dostawy, eksport lub import towaru? Poznaj nasze szkolenie dostarczające wiedzę na temat praktycznych zagadnień (również prawnych) dotyczących spedycji i transportu.

  Dowiesz się na przykład jak minimalizować ryzyko błędu przy zawieraniu umowy, składaniu reklamacji czy przygotowaniu przewozu.

  Uczestnicy tego szkolenia często biorą udział  w takich szkoleniach jak:

  Aby nieco zabezpieczyć się przed sutkami takich ciężkich to przewidzenia sytuacji, warto skorzystać z możliwości, jakie daje ubezpieczenie cargo w transporcie międzynarodowym. Tego rodzaju ubezpieczenie da pewnie komfort i zabezpieczenie ładunku, nawet jeśli przewoźnik czy spedytor posiada specjalne OC transportowe chroniące go od wielu przypadków nieszczęśliwych wydarzeń w czasie transportu towaru do punktu docelowego.
   
  Pomimo wielu różnorodnych możliwości, w dalszym ciągu to właśnie ubezpieczenie cargo jest najpewniejszym sposobem na uzyskanie odszkodowania w przypadku powstania szkód w czasie załadunku czy całego procesu transportu towaru.

  Polisa może chronić całość towaru, ale oczywiście nie jest to obowiązkowe (może chronić część przewożonego ładunku, chociaż tak naprawdę z takiej możliwości korzysta niewielu spedytorów czy przewoźników). Z ubezpieczenia cargo z powodzeniem mogą korzystać zarówno przedsiębiorcy którzy sprzedają towar, jak i Ci, którzy go sprowadzają.

  Umowa ubezpieczenia może być podpisana w wielu wariantach. Najczęściej spotykane umowy podpisywane są w formie podstawowej (która obejmuje jedynie najważniejsze zdarzenia losowe), rozszerzonej ( od podstawowej różni się poszerzeniem o skutki kradzieży) lub pełnej (obejmuje niemal wszystkie zdarzenia losowe, z wyłączeniem niewielu okoliczności wyłączających ważność umowy).

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.