Jak ubezpieczyć ładunek w transporcie?

Transport w naszym kraju z każdym rokiem rozwija się coraz bardziej. Nie trudno więc zauważyć, jak kluczowe znaczenie ma odpowiednie zachowanie spedytorów w stosunku do swoich klientów, czy też kontrahentów. Spedytorzy w zależności od kontekstu ustaleń z klientami, w rożnym stopniu odpowiadają za towar. Bez względu na to za jaka odległość oni odpowiadają, to muszą poświęcić odpowiednie środki by towar był bezpieczny. Mowa tu nie tylko o sposobach odpowiedniego załadunku/rozładunku, oraz sposobu transportu. 

   
  Transport w naszym kraju z każdym rokiem rozwija się coraz bardziej. Nie trudno więc zauważyć, jak kluczowe znaczenie ma odpowiednie zachowanie spedytorów w stosunku do swoich klientów, czy też kontrahentów. Spedytorzy w zależności od kontekstu ustaleń z klientami, w rożnym stopniu odpowiadają za towar. Bez względu na to za jaka odległość oni odpowiadają, to muszą poświęcić odpowiednie środki by towar był bezpieczny.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Czy warto inwestować w ubezpieczenie CARGO? Jakie są niuanse prawne umów spedycyjnych? Jak przebiega dochodzenie roszczeń z tytułu przewozu towarów?

  Na te i inne pytania odpowie trener podczas szkolenia:

  Uczestnicy tego szkolenia często biorą udział  w takich szkoleniach jak:

  Mowa tu nie tylko o sposobach odpowiedniego załadunku/rozładunku, oraz sposobu transportu. Jednakże mogą się wydarzyć rożnego rodzaju sytuacje losowe, które mogą w znacznym stopniu wpływać na sam towar.

  W takim wypadku bardzo rozsądnym rozwiązaniem jest skorzystanie z rożnego rodzaju ubezpieczeń, mogących uchronić nas od strony finansowej przed stratami wynikającymi ze zniszczenia bądź uszkodzenia transportowanego towaru.
   
  Należycie dobrana ochrona jaka sprawuje ubezpieczenie pozwala na to by towar był chroniony. Z tego względu istnieje kilka dostępnych ubezpieczeń skierowanych zarówno do przewoźników, jak i klientów. Mamy tutaj do dyspozycji takie opcje jak OCP, czyli odpowiedzialność cywilna przewoźnika, ubezpieczenia cargo, czy też ochrona ubezpieczeniowa dla pracowników. Każde z tych ubezpieczeń ma za zadnie chronić towar jak i samych pracowników mających z nim kontakt.
   
  Ze względu na fakt, że w czasie transportu istnieje wiele rożnego rodzaju niebezpieczeństw, bardzo ważne dobranie ubezpieczenia. W ten oto sposób podstawa jest ubezpieczenie OCP, skierowujące się na możliwie pełnej ochronie przed wszystkimi możliwymi zdarzeniami. Jego podstawą jest tzw. suma gwarancyjna, która pokrywa pełną wartość towaru, dzięki czemu nigdy nie będziemy stratni.

  Drugi rodzaj, czyli ubezpieczenia cargo, są skierowane głównie dla klientów. Ma to dość spore znaczenie, gdyż nie można ukrywać ale wielu spedytorów będzie starało uniknąć odpowiedzialności za zniszczenie towaru, korzystając z różnego rodzaju kruczków w warunkach ubezpieczenia. Stąd ubezpieczeni cargo jest idealne dla klientów chcących się zabezpieczyć.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.