Ustalenie rezydencji podatkowej

Aktualne trendy na rynku pracy jasno pokazują, jak wiele osób wyjeżdża za granicę w celu znalezienia odpowiedniego zajęcia zarobkowego. Nie inaczej jest w przypadku Polaków, którzy to w znacznym stopniu opuszczają swoje rodzinne strony. Generuje to pewien problem, jakimi są różnego rodzaju konsekwencje podatkowe.

zdjęcie - Ustalenie rezydencji podatkowej
 
Aktualne trendy na rynku pracy jasno pokazują, jak wiele osób wyjeżdża za granicę w celu znalezienia odpowiedniego zajęcia zarobkowego. Nie inaczej jest w przypadku Polaków, którzy to w znacznym stopniu opuszczają swoje rodzinne strony. Generuje to pewien problem, jakimi są różnego rodzaju konsekwencje podatkowe. Zgodnie z panującym na terenie naszego kraju obowiązkiem podatkowym, bez względu na to czy dana osoba mieszka na terenie tego kraju, czy też nie jest zobowiązana do płacenia podatków.
 
Prawo polskie w sposób jasny określa kogo uważa się za płatnika polskich podatków. Mowa tutaj o osobach, które posiadają na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej swojego rodzaju interesy osobiste lub gospodarcze, lub też przebywają na terenie tego kraju dłużej niż 183 dni. Warto tutaj podkreślić znaczenie interesów osobistych.

Prawo polskie również rozwija te stwierdzenie jasno określając je jago powiązania rodzinne, aktywność społeczna bądź polityczną, powiązania kulturowe czy też przynależność do rożnego rodzaju organizacji bądź klubów.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Kodeks pracy zmienia się nieustająco. Jedynie znajomość praktycznych konsekwencji zmian pozwala na bezpieczeństwo procesów kadrowych. Zapraszamy na szkolenie zmiany w prawie pracy.

Uczestników tego szkolenia interesują również:

W przypadku gdy mamy do czynienia z rezydentem podatkowym dwóch państw kluczowe jest by dogłębnie ustalić większe powinowactwo do jednego z nich. Celem tegoż zabiegu jest ustalenie komu będą płacone podatki. Dlaczego więc podatki są tak bardzo ważne? To one zapewniają funkcjonowanie poszczególnych elementów naszej infrastruktury, dają nam dobra publiczne, jak i pozwalają na działanie instytucji państwowych.
 
Podatki choć dal wielu mogą być problemem, z teoretycznego punktu widzenia są bardzo potrzebne dlatego też nie można z nich rezygnować. Każdy obywatel ma prawo i obowiązek do płacenia podatków. Ważne jest dobre zapoznanie się z nimi by nie być na tym stratnym, a zarazem by nie mieć problemów ze strony państwa.

Dlatego też ustalenie rezydencji podatkowej jest kluczowe dla naszego finansowego bezpieczeństwa. Jakby na to nie spojrzeć w internecie istnieje szereg różnego rodzaju poradników, które to mogą nam pomóc w zrozumieniu struktury i zachowania funkcjonowania podatków.  

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.