Windykacja bankowa

Zarówno kredyty, jak i pożyczki bankowe należą wciąż do najpopularniejszych form zaciągania zobowiązań. Dzieje się tak nie tylko wskutek podpisywania umów pomiędzy klientem a bankiem, ale także choćby wskutek powstania debetu na karcie lub koncie. Jednak niezależnie od do tego, w jakiej postaci zostało zaciągnięte dane zobowiązanie jego skutki w przypadku nieuregulowania będą dokładnie takie same


  Zarówno kredyty, jak i pożyczki bankowe należą wciąż do najpopularniejszych form zaciągania zobowiązań. Dzieje się tak nie tylko wskutek podpisywania umów pomiędzy klientem a bankiem, ale także choćby wskutek powstania debetu na karcie lub koncie. Jednak niezależnie od do tego, w jakiej postaci zostało zaciągnięte dane zobowiązanie jego skutki w przypadku nieuregulowania będą dokładnie takie same.

  Od momentu, kiedy Trybunał Konstytucyjny orzekł o niekonstytucyjności Bankowego Tytułu Wykonawczego windykacja należności w tym trybie jest niemożliwa. Oznacza to, że wierzyciel, czyli bank musi występować na drogę sądową w celu uzyskania nakazu zapłaty lub jeżeli mowa jest o kredycie hipotecznym może dochodzić swoich praw w postaci roszczeń co do nieruchomości.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Windykacja należności to sztuka dyplomacji, perswazji, negocjacji i psychologii. Na naszym szkoleniu uczymy jak szybko, dbając o relacje odzyskać należne nam środki.

  Wpisując w wyszukiwarkę naszej strony poniższe hasła poza propozycjami szkoleniowymi znajdziesz nie tylko programy szkoleń, ale również materiały merytoryczne dotyczące tego obszaru:

  Warto jednak pamiętać, że egzekucja w przypadku banków jest kwestią ostateczną. Instytucje te starają się utrzymywać pozytywne relacje ze swoimi klientami tak długo, jak tylko jest to możliwe. Dlatego też utrzymują one silne działy windykacji, które mają za zadanie przede wszystkim wyszukiwać metod, by odzyskać dług w sposób ugodowy.

  Powinni o tym pamiętać przede wszystkim dłużnicy, którzy obawiają się o reakcję banku na niespłaconą ratę. Wiele umów zawiera bardzo rygorystyczne zapisy dotyczące tego, jak i kiedy może być wypowiedziana umowa kredytowa, jednak rzadko są one stosowane.

  Postawienie całości zobowiązania w stan wymagalności prowadzi do sytuacji, w której dłużnik znajduje się pod ścianą. Taka sytuacja jest nie tylko niewygodna, ale przede wszystkim ogranicza pole manewru w działaniach windykacyjnych. Nadto trzeba także pamiętać, że sytuacja w której bank przejmuje na przykład mieszkanie nie jest korzystna dla takiej instytucji.

  Tylko pozornie jest to korzyść. W dłuższej perspektywie windykacja z nieruchomości stawia bank w sytuacji, w której nie odzyskuje on środków, a jedynie nieruchomość, którą dopiero będzie musiał upłynnić. Co też nie daje gwarancji spłaty zadłużenia, a może być źródłem dodatkowych kosztów.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.