Jak przygotować się merytorycznie do windykacji między firmami?

Z pewnością wiele osób prowadzących swoja własną działalność gospodarczą miało styczność z sytuacją, jaką jest zadłużenie, wynikające z niewypłacalności naszych kontrahentów. Pojawia się wtedy problem jak skutecznie wyegzekwować owe długi, by odzyskać je jak najmniejszym kosztem. W pierwszej kolejności dobrym rozwiązaniem jest skorzystać z windykacji polubownej, która zapewnia pokojowe rozwiązanie sytuacji. Można ją prowadzić za pomocą takich instrumentów jak np. podejmowanie prób kontaktu i rozmowa z wierzycielem. 

9 kwietnia 2019
zdjęcie - Jak przygotować się merytorycznie do windykacji między firmami?
 
Z pewnością wiele osób prowadzących swoja własną działalność gospodarczą miało styczność z sytuacją, jaką jest zadłużenie, wynikające z niewypłacalności naszych kontrahentów. Pojawia się wtedy problem jak skutecznie wyegzekwować owe długi, by odzyskać je jak najmniejszym kosztem. W pierwszej kolejności dobrym rozwiązaniem jest skorzystać z windykacji polubownej, która zapewnia pokojowe rozwiązanie sytuacji.

Można ją prowadzić za pomocą takich instrumentów jak np. podejmowanie prób kontaktu i rozmowa z wierzycielem. Stosowanie wezwań do zapłaty, czy tez informowanie dłużnika o wystawieniu długu na giełdzie. A ponadto można np. podejmować różnego rodzaju negocjacje. W ten oto sposób będziemy mogli najszybciej odzyskać nasze pieniądze.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Windykacja należności to sztuka dyplomacji, perswazji, negocjacji i psychologii. Na naszym szkoleniu uczymy jak szybko, dbając o relacje odzyskać należne nam środki.

Wpisując w wyszukiwarkę naszej strony poniższe hasła poza propozycjami szkoleniowymi znajdziesz nie tylko programy szkoleń, ale również materiały merytoryczne dotyczące tego obszaru:

Należy jednak pamiętać, że każdy z tych sposobów, a w szczególności negocjacje wymagają odpowiedniego przygotowania, które może w znacznym stopniu wpłynąć na ostatecznym efekt. Innym sposobem jest windykacja sądowa, w której to cała sprawę jaka wynikła z dłużnikiem kierujemy do sądu. Choć może nie należy to do najbardziej „grzecznych form” gdyż korzysta się z takich elementów jak pozwy, czy też skierowanie sprawy do komornika, to jest najbardziej efektywna.
 
Oprócz tego można prowadzić windykację samodzielnie, zarówno poprzez samodzielne wypełnianie wszystkich dokumentów związanych z odzyskaniem długów, jak i skorzystanie z systemów online, pozwalających na to by specjaliści zajęli się tym za nas.

Oba sposoby są ciekawym rozwiązaniem, choć pomysł z wykorzystaniem internetu z pewnością będzie o wiele korzystniejszy dla osób którym zależy na czasie. Jeśli zaś chcemy odzyskać pieniądze, lecz nie mamy zamiaru na tym tracić dodatkowych środków, warto zastanowić się nad skorzystaniem z usług kancelarii adwokackich, oferujących usługi windykacji na koszt dłużnika, dzięki czemu bez większych problemów powinniśmy odzyskać nasza należność.

Ostatecznie bardzo ważne jest rozsądne podejście do każdej sytuacji, gdyż to ono zapewni dla nas najlepsze decyzje.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.