Jak przygotować się merytorycznie do windykacji między firmami?

Z pewnością wiele osób prowadzących swoja własną działalność gospodarczą miało styczność z sytuacją, jaką jest zadłużenie, wynikające z niewypłacalności naszych kontrahentów. Pojawia się wtedy problem jak skutecznie wyegzekwować owe długi, by odzyskać je jak najmniejszym kosztem. W pierwszej kolejności dobrym rozwiązaniem jest skorzystać z windykacji polubownej, która zapewnia pokojowe rozwiązanie sytuacji. Można ją prowadzić za pomocą takich instrumentów jak np. podejmowanie prób kontaktu i rozmowa z wierzycielem. 

   
  Z pewnością wiele osób prowadzących swoja własną działalność gospodarczą miało styczność z sytuacją, jaką jest zadłużenie, wynikające z niewypłacalności naszych kontrahentów. Pojawia się wtedy problem jak skutecznie wyegzekwować owe długi, by odzyskać je jak najmniejszym kosztem. W pierwszej kolejności dobrym rozwiązaniem jest skorzystać z windykacji polubownej, która zapewnia pokojowe rozwiązanie sytuacji.

  Można ją prowadzić za pomocą takich instrumentów jak np. podejmowanie prób kontaktu i rozmowa z wierzycielem. Stosowanie wezwań do zapłaty, czy tez informowanie dłużnika o wystawieniu długu na giełdzie. A ponadto można np. podejmować różnego rodzaju negocjacje. W ten oto sposób będziemy mogli najszybciej odzyskać nasze pieniądze.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Windykacja należności to sztuka dyplomacji, perswazji, negocjacji i psychologii. Na naszym szkoleniu uczymy jak szybko, dbając o relacje odzyskać należne nam środki.

  Wpisując w wyszukiwarkę naszej strony poniższe hasła poza propozycjami szkoleniowymi znajdziesz nie tylko programy szkoleń, ale również materiały merytoryczne dotyczące tego obszaru:

  Należy jednak pamiętać, że każdy z tych sposobów, a w szczególności negocjacje wymagają odpowiedniego przygotowania, które może w znacznym stopniu wpłynąć na ostatecznym efekt. Innym sposobem jest windykacja sądowa, w której to cała sprawę jaka wynikła z dłużnikiem kierujemy do sądu. Choć może nie należy to do najbardziej „grzecznych form” gdyż korzysta się z takich elementów jak pozwy, czy też skierowanie sprawy do komornika, to jest najbardziej efektywna.
   
  Oprócz tego można prowadzić windykację samodzielnie, zarówno poprzez samodzielne wypełnianie wszystkich dokumentów związanych z odzyskaniem długów, jak i skorzystanie z systemów online, pozwalających na to by specjaliści zajęli się tym za nas.

  Oba sposoby są ciekawym rozwiązaniem, choć pomysł z wykorzystaniem internetu z pewnością będzie o wiele korzystniejszy dla osób którym zależy na czasie. Jeśli zaś chcemy odzyskać pieniądze, lecz nie mamy zamiaru na tym tracić dodatkowych środków, warto zastanowić się nad skorzystaniem z usług kancelarii adwokackich, oferujących usługi windykacji na koszt dłużnika, dzięki czemu bez większych problemów powinniśmy odzyskać nasza należność.

  Ostatecznie bardzo ważne jest rozsądne podejście do każdej sytuacji, gdyż to ono zapewni dla nas najlepsze decyzje.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.