Windykacja szkolenie

W potocznym rozumieniu tego czym jest windykacja przyjmuje się, że są to działania, które mają o wiele więcej wspólnego z czynnościami komorniczymi niż próbami wsparcia dla dłużnika. Wskazywanie na windykatorów, jako osoby bezduszne i pozbawione elementarnych odruchów ludzkich jest nie tylko krzywdzące, ale także pozbawione racjonalności. Trzeba bowiem pamiętać, że praca w windykacji choć jest obciążająca psychicznie, to osoba wykonująca ten zawód nie może nie wykazywać empatii. 

 
W potocznym rozumieniu tego czym jest windykacja przyjmuje się, że są to działania, które mają o wiele więcej wspólnego z czynnościami komorniczymi niż próbami wsparcia dla dłużnika. Wskazywanie na windykatorów, jako osoby bezduszne i pozbawione elementarnych odruchów ludzkich jest nie tylko krzywdzące, ale także pozbawione racjonalności.

Trzeba bowiem pamiętać, że praca w windykacji choć jest obciążająca psychicznie, to osoba wykonująca ten zawód nie może nie wykazywać empatii. Jest bowiem rzeczą kompletnie nie do przyjęcia, że windykator prowadzi swoje działania kompletnie nie licząc się z reakcjami drugiej strony.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Windykacja należności to sztuka dyplomacji, perswazji, negocjacji i psychologii. Na naszym szkoleniu uczymy jak szybko, dbając o relacje odzyskać należne nam środki.

Wpisując w wyszukiwarkę naszej strony poniższe hasła poza propozycjami szkoleniowymi znajdziesz nie tylko programy szkoleń, ale również materiały merytoryczne dotyczące tego obszaru:

Nie jest to jednak kwestia wrażliwości, ale skutecznego wykorzystywania emocji dłużnika. Szkolenie windykacja należności powinno obejmować nie tylko kwestie związane z przepisami prawnymi dotyczącymi danego rodzaju zadłużenia i procesów windykacyjnych oraz egzekucyjnych. Trzeba bowiem pamiętać, że nadrzędnym celem windykacji powinny być przede wszystkim takie działania, które na celu mają ugodowe rozwiązanie kwestii zadłużenia.

Innymi słowy sukces w pracy windykatora nie polega na liczbie wniosków skierowanych do komornika. Trzeba brać pod uwagę raczej liczbę spraw, która została zakończona spłatą bez wykorzystania pośredników w postaci komornika czy innego organu egzekucyjnego.

Szczególną rolę w tym procesie ma przede wszystkim osoba wykonująca działania bezpośrednio z dłużnikiem. Mowa tu przede wszystkim o indykatorach terenowych. Ich rola, często pojmowana jako niewdzięczna, jest obarczona bardzo wieloma ryzykami.

Trzeba jednak pamiętać, że sztuka negocjacji, umiejętnego wywierania presji i skutecznego wykorzystywania informacji jest źródłem sukcesu, którego efektem będzie spłata zadłużenia czy też inna forma uregulowania zobowiązania. Dług jest kwestią problematyczną zarówno dla osoby zobowiązanej tak i dla wierzyciela.

Co za tym idzie konieczne jest podchodzenie do tej kwestii w sposób, który nie będzie obarczony wychodzeniem z pozycji siły przez wierzyciela, czy też windykatora.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.