Wysoki poziom leków

Podobnie w wielu innych branżach, także i w ramach farmacji obowiązują zasady dotyczące tego jak produkować. Nie są one czymś dowolnym i różnorodnym. Dla wszystkim firm zajmujących się produkcja leków są obowiązujące dokładnie te same zasady, które zostały ujęte w ramach Dobrej Praktyki Produkcyjnej.

zdjęcie - (the_title())

 

Wysoki poziom leków


Podobnie w wielu innych branżach, także i w ramach farmacji obowiązują zasady dotyczące tego jak produkować. Nie są one czymś dowolnym i różnorodnym.

Dla wszystkim firm zajmujących się produkcja leków są obowiązujące dokładnie te same zasady, które zostały ujęte w ramach Dobrej Praktyki Produkcyjnej.

GMP

Dobra Praktyka Produkcyjna, czyli z angielska GMPGood Manufacturing Practice, to zestaw szczególnych procedur produkcyjnych. Mają one na celu ustanowienie wysokich standardów zakresie higieny produkcji i osiągania wysokich poziomów jakości danych produktów.

Jak łatwo się domyślić tego rodzaju standardy mają szczególne znaczenie w przypadku przemysłu spożywczego oraz kosmetycznego i farmaceutycznego.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gamma jest firmą szkoleniowo-doradczą, która oferuje szkolenia farmaceutyczne, szkolenia kosmetyczne, szkolenia mikrobiologiczne dla Właścicieli i Pracowników Aptek, Sieci Aptecznych oraz Hurtowni Farmaceutycznych we wszystkich obszarach działalności.

Nasi eksperci są praktykami z wieloletnim doświadczeniem, opartym na bogatym przygotowaniu merytorycznym - by w pełni wspierać rozwój Pracowników Aptek, co przekłada się na możliwy do zmierzenia zwrot z inwestycji szkoleniowej.

Sprawdź nasze szkolenia:

Dlatego też w tych obszarach Dobra Praktyka Produkcyjna jest normatywnie obowiązkowa. Tym staje się zespołem zasad stosowanych w odniesieniu do metod wytwarzania, Standarów zakresie pomieszczeń oraz kontroli w zakresie wytwarzania, pakowana i magazynowania. Trzeba przy tym pamiętać, że GMP ma swoje odzwierciedlenie nie tylko w aspektach czysto praktycznych, ale także w ujęciu formalnym.

Oznacza to, że obok przestrzegania konkretnych zasad na hali produkcyjnej konieczne jest także utrzymanie określonego standardu w zakresie dokumentów produkcyjnych. Wszystko to, ma na celu utrzymanie jakości, która jest niezbędna dla komfortu konsumentów.

Szczególnie zaś w przypadku farmaceutycznego stosowanie zasad GMP pozwala na uniknięcie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń mogących szkodzić zdrowiu, a nawet zagrażać życiu.
Trzymanie poziomu.

Dla branży farmakologicznej utrzymanie wysokiego standardu jakości swoich produktów jest celem, którego osiągnięcie gwarantuje zysk oraz funkcjonowanie całej firmy. Wynika to z faktu, że jakiekolwiek problemy z jakością danego leku będzie obciążać marketingowo całą korporację.

Szczególnie w USA może to wiązać się z ogromnymi stratami finansowymi. Szkolenia GMP farmacja powinna przechodzić jak najczęściej. Wówczas będzie można mówić o utrwaleniu pewnych zachowań oraz ich trwałym praktykowaniu.ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.