Wysoki standard badań

Nieodzownym elementem branży farmakologicznej jest laboratorium. To tam właśnie mają miejsce badania, testy a także wszelkiego rodzaju próby, które ostateczne wpływają na jakość danego leku.

zdjęcie - (the_title())

 

Wysoki standard badań


Nieodzownym elementem branży farmakologicznej jest laboratorium. To tam właśnie mają miejsce badania, testy a także wszelkiego rodzaju próby, które ostateczne wpływają na jakość danego leku.

Warto przy tym zwrócić uwagę, że podobnie jak na wielu innych obszarach, także i w zakresie działań laboratoryjnych istnieje konieczność stosowania odpowiednich dobrych praktyk.

Dobra praktyka laboratoryjna.

Podobnie, jak w zakresie produkcji także i na etapie prac laboratoryjnych istniała potrzeba zapisania odpowiednich procedur, które mają za zadanie utrzymanie odpowiedniego poziomu higieny i jakości.

W tym celu stworzono GLP – Dobrą Praktykę Laboratoryjną, które określa w sposób zdecydowany wymagania względem standardów pracy

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gamma jest firmą szkoleniowo-doradczą, która oferuje szkolenia farmaceutyczne, szkolenia kosmetyczne, szkolenia mikrobiologiczne dla Właścicieli i Pracowników Aptek, Sieci Aptecznych oraz Hurtowni Farmaceutycznych we wszystkich obszarach działalności.

Nasi eksperci są praktykami z wieloletnim doświadczeniem, opartym na bogatym przygotowaniu merytorycznym - by w pełni wspierać rozwój Pracowników Aptek, co przekłada się na możliwy do zmierzenia zwrot z inwestycji szkoleniowej.

Sprawdź nasze szkolenia:

Dotyczy to w szczególności personelu, aparatury ale także samych metod, które są stosowane i odpowiednich zapisów wyników prac. Tym samym trzeba przyjąć, że Dobra Praktyka Laboratoryjna jest system pewnych wartości, które mają za zadanie zapewnić taką organizację w pracy badawczej by ta dawała efekty dające się porównać i sprawdzić.

Co za tym idzie GLP ma na celu wprowadzenie równomiernych zasad prac badawczych, tak by można było mówić o ich wiarygodności i odpowiedniej jakości. Trzeba ty zaznaczyć, że dla osiągnięcia tego celu konieczne jest także odpowiednie, rzetelne zapisywanie wszystkich etapów prac badawczych.

Farmaceuta na szkoleniu.

Jak zatem łatwo się domyślić praktyki laboratoryjne mają szczególne znacznie dla zdrowia osób korzystających z leków. Nie jest przy tym żadną tajemnicą, że kiedy dana firma farmaceutyczna prowadzi odpowiednie badania stara się by efekty tych prac były dla niej pozytywne.

Oznacza to, że istnieje oczywista pokusa do pewnych zafałszowań.

Pracownicy badawczy powinni w z zagadnienia dobra praktyka laboratoryjna szkolenia odbywać jak najczęściej. Tylko w ten sposób pewne zachowania mogą wchodzić w nawyk, który gwarantuje odpowiedni standard pracy, która w dalszej perspektywie będzie wpływać na jakość leków, wyrobów medycznych i tym samym zdrowie pacjentów.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.