Wysyłka morska towarów

Morza i oceany od zarania dziejów przecinały różne szlaki handlowe, dające możliwość obrotu egzotycznymi produktami i zysku dla kupców oraz przewoźników. Nie inaczej jest także dzisiaj.

zdjęcie - (the_title())


Wysyłka morska towarów

Morza i oceany od zarania dziejów przecinały różne szlaki handlowe, dające możliwość obrotu egzotycznymi produktami i zysku dla kupców oraz przewoźników. Nie inaczej jest także dzisiaj. O ile jednak dawniej pojedyncze statki wypływały ryzykując nieraz życie w poszukiwaniu kolejnych lądów a wraz z nimi - bogactwa i sławy, o tyle w dobie braku białych plam na mapie, takie morskie podróże są częstsze i mniej ryzykowne.

Transport drogą morską - specyfika i charakter

Czym dzisiaj zatem charakteryzuje się taki transport morski? Otóż przede wszystkim jest on praktycznie najbardziej opłacalną formą transportu, szczególnie zaś już połączenie kolei z transportem morskich charakteryzuje się doskonałą wydajnością i ograniczeniem kosztów.

Należy jednak mieć na uwadze to, że transport morski towarów ciągle obarczony jest pewnym ryzykiem - ciągle jeszcze bowiem dochodzi do katastrof na morzu a co więcej - nawet piraci jeszcze istnieją. Warto zatem zaznaczyć, że do transportu morskiego konieczna jest bardzo konkretna i specyficzna wiedza, którą należy otrzymać na różnych szkoleniach. Jakich?

Szkolenia związane ze spedycją towarów drogą morską

Przede wszystkim należy poznać dokładne zasady przewożenia towarów drogą morską. Związane są one z INCOTERMS 2010 - ogólnymi zasadami spedycji o oznakowania poszczególnych produktów. Dalej konieczne jest zapoznanie się z prawem dotyczącym morskiego transportu obowiązującym w krajach, przez terytoria których będziemy płynąć albo też gdzie będziemy rozładowywać towary albo nawet tylko je przeładowywać.

Wiele osób w tym momencie zapewne powie, że przecież to profesjonalna firma, której specjalnością jest spedycja transport morski będzie zajmowała się wysyłką naszych produktów. Oczywiście, niemniej jednak warto znać chociaż podstawy zarządzania transportem morskim, by wiedzieć, czy dobrze wybraliśmy daną firmę.

Na koniec warto jeszcze dodać, że z uwagi na pewne ryzyko np, utraty ładunku, warto także umieć generalnie zarządzać ryzykiem, dlatego konieczne jest tutaj szkolenie zarządzanie ryzykiem.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.