Zakres szkoleń z prawa przewozowego

Odpowiednia wiedza jest istotna dla każdego, bez względu na jego stanowisko w firmie. Jeżeli jednak mowa o osobach na stanowiskach kierowniczych i tych, które odpowiedzialne są za podejmowanie istotnych dla przedsiębiorstwa decyzji, ich wiedza powinna być znacznie większa niż pozostałej części załogi.

 
Odpowiednia wiedza jest istotna dla każdego, bez względu na jego stanowisko w firmie. Jeżeli jednak mowa o osobach na stanowiskach kierowniczych i tych, które odpowiedzialne są za podejmowanie istotnych dla przedsiębiorstwa decyzji, ich wiedza powinna być znacznie większa niż pozostałej części załogi.

Dlatego też podnoszenie umiejętności jak również poszerzanie wiedzy jest kluczem do sukcesu nie tylko osób, ale także firmy w której są zatrudnieni. Szczególną wiedzą jest z pewnością prawo przewozowe. Obejmuje ono bowiem bardzo wiele zagadnień, które należy znać, a które regulowane są przez różnorodne przepisy.
 
Poszerzanie wiedzy z zakresu prawa przewozowego dobrze jest realizować korzystając z wielu dostępnych szkoleń. Jeżeli w przedsiębiorstwie zatrudnionych jest wielu pracowników, firmy organizujące szkolenie bez problemu mogą je przeprowadzić na indywidualne zlecenie. Wówczas program szkolenia jak również czas trwania czy godziny dostosowywane są do zlecającej jego przeprowadzenie firmy czy grafiku jej pracowników.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Obecnie obowiązujący porządek prawny dotyczący cen transferowych oraz przygotowanie do nadchodzących zmian w tym obszarze – zapraszamy na szkolenie NOWE REGULACJE W OBSZARZE CEN TRANSFEROWYCH

Uczestników tego szkolenia interesuje również:

Ze względu na bardzo szeroką tematykę prawa przewozowego najczęściej szkolenia dzieli się na bloki tematyczne, zawierające najważniejsze zagadnienia i ich omówienie w taki sposób, aby nie tylko przekazać jak najwięcej informacji ale również zapoznać uczestników z planowanymi zmianami w przepisach, jeżeli takowe mają miejsce.
 
Istotną kwestią w prawie przewozowym jest zawieranie umów, i zazwyczaj ten temat jest poruszany jako pierwszy. Omawia się poszczególne rodzaje umów jak również wskazuje, kiedy dane z nich mogą być stosowane.

Duży nacisk kładzie się na rozróżnienie pomiędzy umowami przewozu a umowami spedycji, które często bywają mylone i tym samym występują potem problemy z odpowiednią realizacją usługi. W kolejnych blokach szkoleniowych kursanci znajdują informacje dotyczące na przykład wymaganych dokumentów, niezbędnych prze realizowaniu poszczególnych usług podczas transportu drogowego towarów czy też procedur składania ewentualnych reklamacji w zależności od zawartej umowy.

Ponadto na szkoleniach omawia się zmiany w prawie i ich wpływ na pracę przedsiębiorstwa oferującego tego typu usługi.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Dla aptek firm farmaceutycznych i hurtowni farmaceutycznych Zobacz nasze szkolenia kosmetyczne i farmaceutyczne

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.