Zarządzanie łańcuchem dostaw – szkolenia

Przestrzeń magazynowa zawsze musi być odpowiednio zorganizowana. Nawet w magazynie należącym do niewielkiej firmy nieustannie przyjmuje się zamówienia i wydaje towary. Bez stworzenia dobrego systemu do zarządzania tym wszystkim w magazynie szybko zapanuje tam chaos. Zarządzanie łańcuchem dostaw to bardzo szeroki temat. Na przestrzeni dekad stworzono mnóstwo różnych systemów i rozwiązań, które dostosowane są do użytkowników ze zróżnicowanymi potrzebami.

Gamma - Zarządzanie łańcuchem dostaw - szkolenia

 
Zarządzanie łańcuchem dostaw - szkolenia

Przestrzeń magazynowa zawsze musi być odpowiednio zorganizowana. Nawet w magazynie należącym do niewielkiej firmy nieustannie przyjmuje się zamówienia i wydaje towary. Bez stworzenia dobrego systemu do zarządzania tym wszystkim w magazynie szybko zapanuje tam chaos. Zarządzanie łańcuchem dostaw to bardzo szeroki temat. Na przestrzeni dekad stworzono mnóstwo różnych systemów i rozwiązań, które dostosowane są do użytkowników ze zróżnicowanymi potrzebami. Magazyny i panujące w nich warunki mogą faktycznie znacznie się od siebie różnić. Wiele zależy tu między innymi od powierzchni danego obiektu. Istotny jest również rodzaj towarów, jakie są w nim przechowywane. Niektóre rzeczy nie potrzebują szczególnych warunków, innym z kolei trzeba je zapewnić. Przykładem mogą tu być artykuły spożywcze, które nie powinny zbyt długo leżeć w magazynie - mogą się w ten sposób popsuć. Trzeba również postarać się dla nich o odpowiednie warunki do przechowywania, przede wszystkim o niską temperaturę. Jest to jeden z wielu przykładów na to, że przy urządzaniu przestrzeni magazynowej należy zadbać o mnóstwo różnych kwestii.

Szkolenia z gospodarki magazynowej

Z tego powodu bardzo dobrą inwestycją dla każdej firmy mogą być specjalistyczne szkolenia dla pracowników odpowiedzialnych za kierowanie magazynem. W przypadku kwestii tak skomplikowanych jak zarządzanie łańcuchem dostaw szkolenie może być wręcz niezbędne, bowiem jedynie w ten sposób można dowiedzieć się o najlepszych rozwiązaniach w tej branży. Podczas szkoleń uczestnicy często mają również możliwość wypróbowania zdobytych umiejętności w praktyce, ćwicząc wdrażanie poszczególnych rozwiązań.
Szkolenia z zarządzania gospodarką magazynową są oczywiście zróżnicowane i mogę obejmować odmienne zakresy wiedzy. Zwykle w ramach takich zajęć uczestnicy poznają przede wszystkim same podstawy. Dowiadują się o najważniejszych zasadach oraz założeniach pozwalających na stworzenie skutecznej strategii zarządzania magazynem.
Istotną rolę odgrywają tu oczywiście programy komputerowe stworzone z myślą o takich procesach. Umiejętność ich obsługiwania to niezwykle ważna kwalifikacja, która bardzo przydaje się w zarządzaniu magazynem.

Planowanie i organizacja

Szkolenia gospodarka magazynowa uczą uczestników również dokładnego planowania wszystkich działań. Osoba zarządzająca magazynem musi w końcu umieć szybko rozplanować ułożenie w magazynie poszczególnych towarów. Praca ta w dużym stopniu jest związana z logistyką, zatem osoby z wykształceniem w tym kierunku często radzą sobie z tymi zadaniami znacznie lepiej.
Przy planowaniu gospodarki magazynowej należy uwzględnić to, gdzie przechowywać poszczególne towary. Na przykład, bliżej miejsca załadunku można przechowywać te towary, które są wydawane z magazynu najczęściej. Jeśli jakieś rzeczy są zazwyczaj przechowywane w magazynie przez dłuży czas, można je umieścić nieco głębiej. Rozłożenie towarów w taki sposób, aby w każdej chwili mieć do nich łatwy dostęp jest tutaj kluczową rzeczą.

Co jeszcze jest potrzebne?

Szkolenia z controllingu uczą również przewidywania tego, jakie towary w najbliższym czasie będą trafiały do magazynu najczęściej. Analizuje się to na podstawie popytu na konkretne rzeczy.
Łańcuch dostaw w każdym magazynie składa się z wielu elementów. Należy do niego nie tylko sama przestrzeń magazynowa, ale również dostawca - a często także sam proces składania zamówień. Z tego powodu dobra firma szkoleniowa musi zadbać o to, aby uczestnicy takich szkoleń zdobyli szerokie umiejętności związane z planowaniem i gospodarowaniem magazynu. Pomocne są tu wszelkie nowoczesne rozwiązania oraz systemy. Szkolenia Interstat 2016 doskonale pokazują, że technologia w ogromnym stopniu ułatwia zarządzanie każdym magazynem.
Wysyłanie swoich pracowników na szkolenia związane z łańcuchem dostaw to doskonała inwestycja dla każdej firmy. Bardzo często przez niewłaściwą gospodarkę magazynową przedsiębiorstwo traci mnóstwo pieniędzy. Problemów tych można uniknąć dzięki poznaniu i wdrożeniu lepszych systemów na tym polu.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.