Zarządzanie łańcuchem dostaw szkolenie

Produkt – tak obszerne słowo, a jakże dla nas bliskie. Zarówno klient, jak i przedsiębiorca operują produktem by coś zyskać (dla jednej strony jest to korzyść właśnie w postaci produktu, dla drugiej zysk z jego sprzedaży). Nie trudno więc powiedzieć, że dla obu stron produkt jest ważny. Jednakże tak naprawdę tylko jedna strona w pełni zdaje sobie sprawę z wagi i problematyki dostarczenia produktu dla drugiej strony. W momencie gdy klient zakupi jakiś przedmiot, ten zostanie albo wytworzony, lub też wydobyty z magazynu i wtedy zaczyna się łańcuch dostaw, czyli wszystkie czynności związane bezpośrednio z transportem przedmiotu. 

   
  Produkt – tak obszerne słowo, a jakże dla nas bliskie. Zarówno klient, jak i przedsiębiorca operują produktem by coś zyskać (dla jednej strony jest to korzyść właśnie w postaci produktu, dla drugiej zysk z jego sprzedaży). Nie trudno więc powiedzieć, że dla obu stron produkt jest ważny. Jednakże tak naprawdę tylko jedna strona w pełni zdaje sobie sprawę z wagi i problematyki dostarczenia produktu dla drugiej strony.

  W momencie gdy klient zakupi jakiś przedmiot, ten zostanie albo wytworzony, lub też wydobyty z magazynu i wtedy zaczyna się łańcuch dostaw, czyli wszystkie czynności związane bezpośrednio z transportem przedmiotu. W pierwszej kolejność sam producent ( lub na jego zlecenie – spedytor) musi zapewnić przetransportowanie odpowiednich materiałów do produkcji danego wyrobu (jeśli jest ona wymagana), następnie dochodzi do całego cyklu produkcyjnego w wyniku którego otrzymujemy gotowy wyrób.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Łańcuch dostaw budowanie, zarządzanie, pomiar - praktyka firm polskich i zagranicznych. Zapraszamy na praktyczne szkolenie ŁAŃCUCH DOSTAW

  Uczestników tego szkolenia interesują również:

  Ten zaś transportujemy do magazynu, w którym jest przechowywany lub przenoszony na kolejny środek transportu, przy pomocy którego drogą pośrednia lub bezpośrednią dojedzie do klienta. W pierwszym przypadku mowa jest o krajowym zakupie, gdzie przy wykorzystaniu środków lądowych, takich jak np. samochodów dostarczamy przedmioty pod wskazany adres.

  Drugi przypadek jest związany z zamówieniami międzykrajowe, gdzie przy pomocy różnych czasem łączonych środków transportu transportujemy produkt. W całym zakresie działań, o których teraz mówimy bardzo ważne jest dokładne zarządzanie, tak by wszystko ze sobą współgrało, a ostatecznie by klient nie musiał czekać zbyt długo na swoje zamówienie. Dlatego też osoba, która ma się zajmować zarządzanie łańcuchem dostaw musi być odpowiednio wyszkolona i zaznajomiona z tematem, dzięki czemu bardzo łatwo uda jej się prawidłowo poprowadzić cały transport.

  Takie szkolenia są dostępne zarówno dla osób prywatnych pragnących poszerzyć swoją wiedzę, jak i dla całych firm pragnących przeszkolić wszystkich swoich pracowników. Dzięki czemu można bardzo dużo zyskać i nauczyć się nowych przydatnych rzeczy.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.