Zatrudnianie cudzoziemców w Polsce z rozróżnieniem na obywateli i nie-obywateli UE

Szkolenia z zakresu prawa pracy, w kontekście zatrudniania cudzoziemców na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej skierowanie są przede wszystkim do właścicieli firm i pracodawców, specjalistów i pracowników działów human resources w dużych korporacjach, pracowników biur rachunkowych.

   

  Szkolenia z zakresu prawa pracy, w kontekście zatrudniania cudzoziemców na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej skierowanie są przede wszystkim do właścicieli firm i pracodawców, specjalistów i pracowników działów human resources w dużych korporacjach, pracowników biur rachunkowych, pracowników biur pośrednictwa pracy oraz pozostałych osób, które ze względu na charakter wykonywanych przez nich obowiązków służbowych powinny znać rozwiązania prawne w dziedzinie zatrudniania w Polsce osób nieposiadających polskie obywatelstwa.

  W tym kontekście należy jednak zauważyć, iż absolutnie każde szkolenie tego rodzaju powinno czynić pewne, niezwykle istotne, rozróżnienie.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zatrudnienie cudzoziemców w Polsce Szkolenie porusza aspekty prawne, podatkowe i ubezpieczeniowe. Zapraszamy!

  Uczestników tego szkolenia interesuje również:

  Prawne aspekty zatrudniania cudzoziemców powinny koniecznie różnicować sytuację obywateli UE i nie-obywateli UE. Obywatelstwo Unii Europejskiej zostało ustanowione w Traktacie z Maastricht i9 ma ono charakter pochody w stosunku do obywatelstwa krajowego (tzn. iż obywatele państwa członkowskiego Unii Europejskiej posiadają obywatelstwo swojego państwa i obywatelstwo Unii Europejskiej).

  Obecnie z posiadania obywatelstwa UE nie wynikają żadne obowiązki, natomiast przysługuje dzięki niemu szereg przywilejów np. swoboda przepływu osób, która przysługuje obywatelom UE z praw politycznych oraz obywatelom, którzy prowadzą działalność istotną gospodarczo (pracownicy, przedsiębiorcy).

  Zajrzyj do strefy wiedzy po więcej artykułów z tematów:

  Swobodny przepływ osób i pracowników na obszarze UE, oznaczający m. in. brak konieczności posiadania stosownych wiz i paszportów obywateli państw członkowskich UE w państwie przyjmującym (będącym również członkiem UE) jest najważniejszą cechą odróżniającą ich status prawny od statusu prawnego cudzoziemców spoza UE. Stąd także ważne jest rozróżnianie podczas szkolenia między obywatelami i nie-obywatelami Unii Europejskiej.

  Szkolenia prowadzone są w formie wykładu teoretycznego, z elementami dyskusyjnymi i mini-ćwiczeniami mającymi za zadanie angażować grupę szkoloną w proces edukacyjny i zwiększenie efektywności prowadzonych działań szkoleniowych.

  W zakresie praktyki prowadzona jest wymiana doświadczeń oraz analiza studium przypadku. Naturalnie wszyscy uczestnicy powinni posiadać możliwość przeprowadzenia z nauczycielem przynajmniej krótkich konsultacji indywidualnych.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.