Zdrowie, zdrowie i jeszcze raz zdrowie

Bezpieczeństwo leków i żywności jest podstawą, bez której nie może funkcjonować żadne w społeczeństwo. Żywność którą kupujemy i leki które przyjmujemy powinny być odpowiednio zbadane, nie zawierać żadnych substancji szkodliwych oraz dawać bezpieczeństwo ich przyjmowania.

zdjęcie - (the_title())


Zdrowie, zdrowie i jeszcze raz zdrowie

Bezpieczeństwo leków i żywności jest podstawą, bez której nie może funkcjonować żadne w społeczeństwo. Żywność którą kupujemy i leki które przyjmujemy powinny być odpowiednio zbadane, nie zawierać żadnych substancji szkodliwych oraz dawać bezpieczeństwo ich przyjmowania.

Z tego właśnie powodu powstał szereg procedur które mają zapewnić bezpieczeństwo produktów. Bezpieczeństwo kosmetyków jest tak samo ważny jak bezpieczeństwo leków czy produktów żywnościowych, po to właśnie zastosowana jest dobra praktyka wytwarzania GMP. Jest to szereg przepisów które wymagają od przedsiębiorców przestrzegania specjalistycznych procedur. W myśl tych zasad powstał tak zwany dekalog GMP.

Jest to zbiór podstawowych zasad których przestrzeganie jest obowiązkowe. Należy do nich konieczność posiadania odpowiednich zezwoleń i uprawnień, utrzymanie odpowiedniego stanu technicznego urządzeń czy sprawdzenie jakości surowca. Dobra praktyka wytwarzania GMP to również konieczność ograniczania ryzyka zanieczyszczeń czy zachowania higieny produkcji. Bardzo ważna jest również dokumentacja GMP.

Stanowią ją podstawowe procedury które odnoszą się do poszczególnych procesów produkcji oraz dystrybucji. Są to również instrukcję technologiczne które opisują przeprowadzanie danych procesów technologicznych. Dokumentacja GMP to nie tylko bezpieczeństwo kosmetyków ale również szczegóły dotyczące opakowań oraz ich ekologiczności. W obecnych czasach bardzo ważne jest abyśmy dbali o środowisko które jest coraz gorszej kondycji.

Dobra praktyka wytwarzania GMP oraz dokumentacja GMP to zapewnienie wysokiej jakości produktów oferowanych przez firmę oraz działanie jej zgodnie z natura ekologią. Istotne jest abyśmy podczas rozpoczynania pracy z żywnością mieli pewność, że jest ona w pełni zgodna z normami. Nie warto również decydować się na substancje niskiej jakości i z nie sprawdzonych źródeł, ponieważ tutaj wchodzi o nasze zdrowie, które powinniśmy szanować i o ktróe należy dbać, bo mamy je jedno. Nie zapomnijmy o tym.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.