Zmiany farmaceutyczne ale czy na dobre?

Leki, bardzo ważny element w życiu człowieka. Nikt nie jest przecież niezniszczalny, każdemu zdarza się chorować, jedni chorują mniej inni bardziej. Niektórzy mają tylko małe przeziębienia i bóle głowy inni natomiast przyjmują leki które regulują pracę jego organizmu a co za tym idzie umożliwiają normalne życie.

zdjęcie - (the_title())


Zmiany farmaceutyczne ale czy na dobre?

Leki, bardzo ważny element w życiu człowieka. Nikt nie jest przecież niezniszczalny, każdemu zdarza się chorować, jedni chorują mniej inni bardziej. Niektórzy mają tylko małe przeziębienia i bóle głowy inni natomiast przyjmują leki które regulują pracę jego organizmu a co za tym idzie umożliwiają normalne życie.

Dlatego kluczowe jest aby państwo i producenci rozsądnie gospodarowali tym rynkiem, aby nie brakowało kluczowych i ważnych leków tak wielu osobą potrzebnych do życia. Jednak w ostatnich latach był z tym mały kłopot, leki były drogie, niektóre były bardzo trudno dostępne co powodowało wiele problemów.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

SZKOLENIA DLA FIRM FARMACEUTYCZNYCH


Oferujemy wysoki standard prowadzonych szkoleń farmaceutycznych oraz wysoki poziom merytoryczny. Nasi eksperci są praktykami z wieloletnim doświadczeniem w branży farmaceutycznej, opartym na bogatym przygotowaniu merytorycznym. 

Dotychczas zaufało nam już kilkadziesiąt firm z branży farmaceutycznej!

Poznaj nasze szkolenia:

Głównym tego problemem był nadmierny eksport leków za granicę. Do tej pory hurtownie i niektóre apteki mogły sprzedawać leki za granicę w ramach importu równoległego. W Austrii czy Niemczech ceny niektórych leków są znacznie wyższe i często zdarzało się, że odmawiano ich sprzedaży aptekom w Polsce.

Taki obrót sprawy skutkował notorycznymi brakami w aptekach leków, przeciwzakrzepowych, przeciwastmatycznych, kardiologicznych oraz preparatów wspomagających leczenie cukrzycy i nowotworów.

Wprowadzono jednak istotne zmiany które mają zapobiec takim sytuacjom. A więc jeśli firma ma zamiar wywieść jakieś leki za granicę, musi poinformować o tym fakcie Główny Inspektor Farmaceutyczny. On natomiast przeanalizuje jakiego leku dotyczy zgłoszenie i jeśli okaże się, że jest słabo dostępny, jego obowiązkiem jest wniesienie sprzeciwu, przez co lek nie opuści kraju.

Zobacz inne nasze artykuły ze strefy wiedzy:

Jeśli natomiast odnotuje się że, ponad 5 % aptek w kraju będzie zgłaszać brak danego leku, ministerstwo zdrowia będzie mogło umieścić taki lek na liście leków których wywóz jest zabroniony.

Zaproponowano również, aby wytwórcy i importerzy produktów leczniczych musieli stosować wymogi Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej, jeśli chodzi o dystrybucję produktów leczniczych.

Ponadto ustawa ta zaostrza kontrole dotyczące jakości leków i ich produkcji. Wszystko to ma na celu zapobieganie rozprowadzania produktów niebezpiecznych i zagrażających życiu lub zdrowi.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.