Zmiany w prawie budowlanym w 2020 roku – co nas czeka?

W ostatnim czasie nastąpił szereg zmian w prawie, w tym także w budownictwie. W 2020 nowe przepisy zrewoluzjonizują ponownie budowlankę. Szkolenie budownictwo to najlepszy pomysł, aby nadążyć za tak błyskawicznymi zmianami.

zdjęcie - (the_title())


Zmiany w prawie budowlanym w 2020 roku - co nas czeka?

W ostatnim czasie nastąpił szereg zmian w prawie, w tym także w budownictwie. W 2020 nowe przepisy zrewoluzjonizują ponownie budowlankę. Szkolenie budownictwo to najlepszy pomysł, aby nadążyć za tak błyskawicznymi zmianami.

Od pierwszego stycznia oprócz pozwolenia na budowę będzie trzeba dostarczyć także oświadczenie projektanta dotyczące możliwości podłączenia projektowanego obiektu budowlanego do istniejącej sieci ciepłowniczej zgodne z odpowiednimi przepisami.

Dodatkowo, nowe projekty ustaw są planowane już od kwietnia zeszłego roku i wciąż przechodzą proces nanoszenia w nich poprawek - można spodziewać się, że w niedługim czasie rząd zdecyduje się na pewne ustalenia końcowe, które wejdą w życie i mogą być kolejnym zaskoczeniem.

Większość z tych przepisów, które do tej pory zostały zmienione, będą szerzej omówione podczas warsztatów. Szkolenia projekt inwestycyjny to inny pomysł na to, by wykorzystać potencjał i zabezpieczyć nasze projekty od strony prawnej w celu szybszej realizacji inwestycji. Nie bez znaczenia jest też szkolenie z zarządzania ryzykiem.

Traktuje ono o przepisach, które należy wziąć pod uwagę podczas oszacowania ryzyka - bez właściwej motywacji projekt może nie otrzymać wymaganych pozwoleń na realizację, a i więcej trudności przysporzy jakakolwiek inicjatywa finansowa ze strony inwestorów.

Warsztaty te podpowiadają, co można zrobić przy napotkaniu na sytuację rozważaną przez scenariusze, w których uwzględniona została któraś ze zmian prawnych. Choć zmian w prawie budowlanym w ostatnim czasie było naprawdę sporo, warsztaty są świetną okazją, aby nadrobić zaległości w wymaganiach regulowanych nowelizacjami przepisów prawnych i tym samym zagwarantowanie sobie powodzenia inwestycji.

Zarówno warsztaty z inwestycji, jak i zarządzania ryzykiem przydadzą się do zaktualizowania wiedzy i przypomną najlepsze praktyki wymagane w przeprowadzaniu inwestycji budowlanych - przy okazji pomogą szybciej zaadoptować się do zachodzących zmian i będą wspaniałą okazją do networkingu.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.