Zmiany w przepisach

Jakie zmiany zaszły w prawie pracy w 2017 roku? Czas wejścia w życie nowych rozwiązań prawnych często pokrywa się z zakończeniem starego, i rozpoczęciem nowego roku.
 
zdjęcie - (the_title())

Zmiany w przepisach


Od pierwszego stycznia 2017 roku zmianie uległy pewne istotne przepisy dotyczące prawa pracy w Polsce. Nie trzeba raczej nikogo przekonywać, iż znajomość prawa pracy jest rzeczą istotną i przydatną w codziennym życiu.

Warto wiedzieć, jakie według prawa mamy obowiązki, oraz przywileje, a niemal każdy z nas jest lub będzie pracownikiem, bądź też pracodawcą.

Skąd pozyskać wiedzę dotyczącą obowiązującego prawa pracy?

Można poszukać odpowiednich informacji samodzielnie, korzystając z internetu albo odpowiednich książek. Wielu z nas nie ma jednak czasu na długie poszukiwania, bądź też nie czuje się ekspertem w kwestiach prawnych.

W takich sytuacjach dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z szkoleń z prawa pracy - szkolenia z prawa pracy organizowane są dość regularnie w wielu miastach Polski. Można również skorzystać po prostu z porady prawnika.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

W trakcie szkolenia czy spotkania online wykorzystywane są przez nas narzędzia dzięki, które sprawiają że spotkanie staje się naprawdę interaktywne.Zobacz co oferujemy: Zapoznaj się z listą szkolenia sprzedażoweMinimalne wynagrodzenie za pracę - od tego roku wyższe

Minimalne wynagrodzenie za pracę, które obowiązywało w roku 2016 i w latach ten rok poprzedzających, w roku 2017 uległo zmianie. Minimalne wynagrodzenie za pracę zostało w tym roku podwyższone i wynosi obecnie 2000 złotych brutto.

Jest to dobra informacja dla osób pracujących za najniższą krajową pensję, ponieważ ich sytuacja finansowa powinna nieznacznie się poprawić. Jednak to nie jedyna zmiana dotycząca minimalnych płac - została również ustalona minimalna stawka godzinowa. Wynosi ona obecnie trzynaście złotych brutto.

Zmiany terminów odwoływania się do sądu pracy

Zmiana terminów odwoływania się do sądu pracy jest kolejną istotną zmianą, wprowadzoną w roku 2017.

Terminy odwoływania się do sądu pracy zostały ujednolicone, a także wydłużone - w poprzednich latach wynosiły one, w zależności od zaistniałej sytuacji, albo siedem, albo czternaście dni.

Z chwilą rozpoczęcia się roku 2017 terminy te zostały wydłużone do 21 dni.

Szkolenia Eksperckie. Nasi trenerzy to czołowi eksperci w swoich dziedzinach. Proponujemy szkolenia prawo pracy, szkolenia excel, szkolenie abi. Oferujemy również szkolenia eksperckie z zakresu: energetyka, IT, hr, kadry, płace i inne.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.