Zmiany w zbiorowym transporcie w roku 2019

W roku 2019 w życie zostaną wprowadzone liczne zmiany, które z założenia mają przyczynić się do znacznego usprawnienia funkcjonowania transportu publicznego.

zdjęcie - (the_title())


Zmiany w zbiorowym transporcie w roku 2019

Współczesny transport zbiorowy zmaga się z różnego rodzaju problemami. Do tych występujących najczęściej można zaliczyć przede wszystkim:

  • przestarzały tabor,
  • dużą ilość tras, które obecnie nie są obsługiwane przez żadnego z przewoźników (dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że ze względu na pewne przepisy obsługiwanie transportu zbiorowego na wielu trasach jest po prostu nieopłacalne).

Ze względu na powyższe oraz inne problemy w transporcie zbiorowym, w roku 2019 w życie zostaną wprowadzone liczne zmiany, które z założenia mają przyczynić się do znacznego usprawnienia funkcjonowania transportu publicznego.

Już od dawna wiadomo, że w Polsce publiczny transport nie działa tak jak powinien. Widoczny jest wszechobecny chaos (co w szczególności odnosi się do organizacji przewozów regionalnych).

Resort infrastruktury od pewnego czasu poszukiwał korzystnych, ale co najważniejsze skutecznych rozwiązań, które pozwoliłyby przede wszystkim na zapełnienie luk w liniach transportowych w miejscach, gdzie nie dociera żaden przewoźnik, ze względu na to, że organizacja transportu w tym miejscu jest dla niego nieopłacalna.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Łańcuch dostaw budowanie, zarządzanie, pomiar - praktyka firm polskich i zagranicznych. Zapraszamy na praktyczne szkolenie ŁAŃCUCH DOSTAW

Uczestników tego szkolenia interesują również:

Ujmując wszystko w dużym skrócie - nowe przepisy ustawy o transporcie zbiorowym mają zapewnić transport na tych obszarach, które w danym momencie odcięte są od jakiejkolwiek komunikacji publicznej.

Zgodnie z nowymi przepisami, wszystkie Jednostki Samorządów Terytorialnych będą zobowiązane do sporządzania specjalnych planów transportowych, w których określone zostać muszą przebiegi wszystkich tras, które są obsługiwane przez publiczny transport zbiorowy, funkcjonujący w danym regionie. Oczywiście taki obowiązek będzie miał też pewne pozytywne aspekty.

Chodzi tu przede wszystkim o znaczące uproszczenie niezwykle dotychczas rozbudowanych (a co za tym idzie niezwykle kosztownych) planów transportowych do niezbędnego minimum. W takich raportach ponadto samorządy będą musiały zawrzeć opis wszystkich sieci tak, aby zaspokajały one potrzeby przewozowe mieszkańców danego regionu.

Wprowadzonych zmian w roku 2019 w publicznym transporcie zbiorowym będzie jednak zdecydowanie więcej, gdyż są one niezbędne, aby ten sektor gospodarki zaczął wreszcie funkcjonować zgodnie z oczekiwaniami.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.