Sposoby radzenia sobie ze stresem w pracy

Sytuacje stresowe pojawiają się w życiu każdego z nas. Zaś stres związany z pracą zawodową należy do tego, z którym mamy do czynienia zdecydowanie najczęściej. Dzieje się tak z wielu różnych powodów. Przede wszystkim dlatego, że w pracy spędzamy bardzo dużo czasu, zależy nam zarówno na podjętej aktywności zawodowej, jak i pozytywnych relacjach ze współpracownikami, a także dlatego, że praca zawodowa często generuje takie sytuacje, na które nasz organizm po prostu musi reagować stresem.

   
  Sytuacje stresowe pojawiają się w życiu każdego z nas. Zaś stres związany z pracą zawodową należy do tego, z którym mamy do czynienia zdecydowanie najczęściej. Dzieje się tak z wielu różnych powodów.

  Przede wszystkim dlatego, że w pracy spędzamy bardzo dużo czasu, zależy nam zarówno na podjętej aktywności zawodowej, jak i pozytywnych relacjach ze współpracownikami, a także dlatego, że praca zawodowa często generuje takie sytuacje, na które nasz organizm po prostu musi reagować stresem.
   
  Przykładami takich sytuacji mogą być:
  • złe relacje ze współpracownikami
  • zbyt duże obciążenie obowiązkami
  • nakładanie obowiązków wykraczających po za umiejętności i kompetencje
  • nie radzenie sobie z powierzanymi zadaniami
  • negatywne sposoby motywowania pracowników przez kierownictwo
  • trudne sytuacje związane z klientami, ich reakcją, czy zachowaniem wobec pracownika firmy
  • strach o utratę pracy

  To oczywiście tylko jedne z wielu powodów, przez które pojawia się u nas stres. Jak sobie z tym radzić? Co możemy zrobić, aby stres nie zawładnął naszym życiem zawodowym, a także, by nie dopuścić do oznak zmęczenia pracą czy wypalenia zawodowego?

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak zachować life work balance? Jak nie bać się zmian? Jak opanować paraliżujący stres w życiu prywatnym i zawodowym? Jak przeciwdziałać wypaleniu zawodowemu? Jak zachować równowagę w emocjach? Zapoznaj się z naszymi szkoleniami interpersonalnymi:szkolenie asertywność, stres szkolenie, zarządzanie czasem szkolenie.

  Zapoznaj się z naszym działem szkoleń sprzedażowych.

  Sposoby radzenia sobie ze stresem w pracy muszą być bardzo skuteczne, aby rzeczywiście rozładowały złe emocje. Do najbardziej podstawowych bez wątpienia należy wypoczynek. Urlop wypoczynkowy, który przysługuje każdemu pracownikowi zatrudnionemu na podstawie umowy o pracę w wyznaczonym wymiarze należy wybrać przed upływem wskazanego czasu. Podczas urlopu zaś, warto podejmować takie aktywności, które nie będą wiązały się z pracą.
   
  Ponadto, warto starać się przychodzić do pracy wyspanym. Kiedy jesteśmy niewyspani znacznie więcej rzeczy nas irytuje i poziom stresu znacząco się podnosi. Warto także zadbać o pełny żołądek. Dodatkowo, jeśli będziemy mieli w pracy przyjazne osoby, z pewnością uda się zapanować nad zdenerwowaniem, dlatego zawsze należy dbać o pozytywne relacje z innymi.

  Jako skuteczne sposoby radzenia sobie ze stresem w pracy warto także wskazać rozmowy i żarty z innymi, które szybko rozładowują złe emocje. Tak samo może zadziałać także krótkie wyjście na świeże powietrze. Sposobów radzenia sobie jest wiele. Należy jedynie wybrać tej najbardziej odpowiedni dla siebie.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.