Szkolenia negocjacje

Negocjacje to klucz do osiągnięcia sukcesu w szczególności, gdy mamy bardzo wyrafinowanego konkurenta. Ze względu na swoją zawiłość wyróżniamy trzy główne rodzaje negocjacji, które związane są z różnymi aspektami naszego życia. W ten oto sposób mamy do czynienia z negocjacjami zwyczajnymi, które dotyczą w głównej mierze naszych wewnętrznych np. rodzinnych problemów, jak i stosunków. 

25 czerwca 2018
zdjęcie - Szkolenia negocjacje
 
Negocjacje to klucz do osiągnięcia sukcesu w szczególności, gdy mamy bardzo wyrafinowanego konkurenta. Ze względu na swoją zawiłość wyróżniamy trzy główne rodzaje negocjacji, które związane są z różnymi aspektami naszego życia. W ten oto sposób mamy do czynienia z negocjacjami zwyczajnymi, które dotyczą w głównej mierze naszych wewnętrznych np. rodzinnych problemów, jak i stosunków.
 
Oczywiście odnosi się to też do zawiłych relacji pracowników, którzy mogą być niezadowoleni z pensji jaką otrzymują w stosunku do innych pracowników. Innym rodzajem są negocjacje handlowe, skupiające się wokół ogólnie pojętych finansów, zaś trzeci rodzaj to negocjacje prawne. To one mają zawsze najbardziej oficjalny wydźwięk, zaś spory dotyczą zazwyczaj obszaru prawa, jak np. sposobu postępowania z nowym prawem ustawodawczym.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Chcesz poczuć smak prawdziwych negocjacji? Interesuje Cię jak skutecznie windykować należności? Chcesz poprawić swoje umiejętności negocjacyjne? Sprawdź nasze szkolenia sprzedażowe: szkolenia techniki sprzedaży, szkolenie profesjonalna obsługa klienta, szkolenia z negocjacji.

To o czym była teraz mowa to zwykły podział, na typy pod kątem obszarów jakie obejmują negocjacje, niestety wiedza z ich zakresu jest znacznie bardziej obszerna, W ten oto sposób warto przyjrzeć się bliżej zagadnieniu jakimi są kryteria oceny negocjacji, gdyż muszą mieć one obiektywny wymiar, by były sprawiedliwe. Zalicza się do nich kilka aspektów, wśród których wyróżniamy m. in. rozsądek, sprawność oraz konstruktywność. Pierwszy z nich zapewnia to, że w przypadku spokojnie prowadzonych negocjacji, w rozsądny sposób każda ze stron uzyska korzyści dla siebie.
 
Ponadto całość będzie bardzo uczciwa, gdyż będzie zgadzała się z obowiązującymi przepisami, a ponadto ustalone warunki zachowają swoją trwałość i nie będzie groziło, że ktoś się rozmyśli. Sprawność należy rozumieć jako swego rodzaju wydajność, z jaką uzyskamy dany efekt. Służy ona bardziej do oceny naszych negocjacji, pod kątem ich efektywności. Ostatni aspekt to przykład wpływu negocjacji na stan kontaktów pomiędzy obiema stronami „konfliktu”.

Ma to bardzo duży wpływ na przyszłe interesy, dlatego też bardzo ważne jest by ostateczny wydźwięk był jak najbardziej pozytywny. Te trzy cechy są istotne do określenia jak przebiegły nasze negocjacje.

ZOBACZ NAJCIEKAWSZE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 listopada 2017
Zaufanie: nawet najlepszy proces sprzedaży sam niczego nie sprzeda  Zdobycie miana zaufanego doradcy jest rzadko osiągane.Dlaczego? Wielu sprzedawców uważa, że sami mogą zdecydować, czy są zaufanymi doradcami, ale w rzeczywistości to klienci o tym decydują, czy sprzedawca jest godny zaufania. Zachowania klientów i badania nad przegranymi kontraktami wskazują, że większość klientów nie ufa sprzedawcom lub nie widzi w nich godnych...
28 sierpnia 2018
Model Sprzedaży Challenger Sales – Sprzedaż Prowokatywna Wstęp Modele i podejścia do sprzedaży pojawiają się i znikają. To, co kilka lat temu było najgorętszym i najczęściej stosowanym podejściem do sprzedaży, jest obecnie uważane za staroświeckie. Ta „krótka żywotność” jest spowodowana trendami branżowymi, wpływami zewnętrznymi i ogólną gospodarką. W książce The Challenger Sale autorzy Matthew Dixon i Brent Adamson przedstawiają model,...
13 listopada 2018
  21 technik sprzedaży opartych na dowodach   Techniki sprzedaży - wstęp Co sprawia, że niektórzy sprzedawcy są lepsi od innych? Posiadanie odpowiednich umiejętności i doświadczenia z pewnością jest ważne, ale bycie najlepszym sprzedawcą w firmie zależy również od czegoś więcej. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat zostało przeprowadzonych wiele badań naukowych dotyczących tego, w jaki sposób ludzki mózg dokonuje wyborów...
25 czerwca 2019
Storytelling sztuka opowiadania historii w celu zaangażowania odbiorcy, publiczności i budowania więzi z klientem. Narrator przekazuje informację, wiadomości i wiedzę w zabawny i ciekawy sposób. Jego narzędziami są techniki werbalne oraz niewerbalne. Storytelling to relacja ze zdarzenia. Historia może być autentyczna lub fikcyjna, ale dobra historia zawsze zawiera element prawdy, nawet jeśli jest fikcją. Przekaz, który niesie, musi być prawdziwy...
8 stycznia 2020
  Style negocjacji według Willema Mastenbroeka Definicja Negocjacje są procesem, w którym biorą udział co najmniej dwie strony. Stanowiska stron są rozbieżne i stanowią przeszkodę w realizacji indywidualnych interesów. Negocjacje mają na celu uzgodnienie stanowisk. Negocjacje – codzienny element życia Negocjacje istnieją od zawsze. Tam, gdzie jest dwoje ludzi, tam zazwyczaj pojawia się konflikt lub przynajmniej różnica stanowisk. Pragnąc wypracować...

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

28 lipca 2022
Praca sprzedawcy jest wymagająca, bo częściej ponosimy porażkę niż wygraną, ale na tej bazie buduje się sukces. Jak sobie z nimi radzić?
27 kwietnia 2022
Znajomość własnej kultury i kultur, z którymi podejmowana jest komunikacja na jakimkolwiek poziomie owocuje wytworzeniem się świadomości kulturowej, czyli umiejętności rozpoznania i zrozumienia wpływu kultury na ludzkie zachowania i idee oraz wpływu własnej kultury na postrzeganie świata, proces oceniania i podejmowania decyzji. Aby dojść do etapu efektywnej komunikacji międzykulturowej niezbędna jest inwestycja czasu, energii i starań w wykluczenie uprzedzeń i...
8 stycznia 2020
Willem Mastenbroek wyróżnił cztery style prowadzenia negocjacji. Każdy ma swoje plusy i minusy.
15 kwietnia 2019
Perswazja to społeczny wpływ na przekonania, postawy, intencje, motywacje i zachowania. Jest to forma manipulacji oparta na zaangażowaniu, która może zmienić nasze myśli i zachowania. Zasady perswazji posługują się słowami mającymi wpłynąć na innych ludzi i osiągnąć pożądane zmiany.
4 grudnia 2018
Storytelling sztuka opowiadania historii w celu zaangażowania publiczności i budowania więzi z klientem. Narrator przekazuje wiadomość, informacje i wiedzę w zabawny, ciekawy sposób. Jego narzędziami są techniki werbalne i niewerbalne.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.