Szkolenie z prawa pracy

Praca z ludźmi sprawia, że spotkać się można z różnego typu osobami, a przez to i sytuacjami. Jednym z największych koszmarów pracodawcy może okazać się pracownik, który próbuje dojść swoich racji za pomocą Państwowej Inspekcji Pracy czy nawet Sądu Pracy. I o ile rzeczywiście łamane są jego prawa pracownicze, to takie zachowanie jest jak najbardziej odpowiednie, to w momencie, kiedy wymyśla on nieprawdziwe historie bo, na przykład mści się ponieważ nie dostał oczekiwanego awansu, lub dostał naganę, to w takim przypadku może on się stać prawdziwym utrapieniem. 

8 lipca 2018
zdjęcie - Szkolenie z prawa pracy
 
Praca z ludźmi sprawia, że spotkać się można z różnego typu osobami, a przez to i sytuacjami. Jednym z największych koszmarów pracodawcy może okazać się pracownik, który próbuje dojść swoich racji za pomocą Państwowej Inspekcji Pracy czy nawet Sądu Pracy. I o ile rzeczywiście łamane są jego prawa pracownicze, to takie zachowanie jest jak najbardziej odpowiednie, to w momencie, kiedy wymyśla on nieprawdziwe historie bo, na przykład mści się ponieważ nie dostał oczekiwanego awansu, lub dostał naganę, to w takim przypadku może on się stać prawdziwym utrapieniem. Nie dość, że dużo czasu (i oczywiście nerwów) będą nas kosztowały kontrole PIPu, to w dodatku namacalne koszty możemy ponieść w przypadku rozprawy przed Sądem Pracy.
 
Tu głównym kosztem (oczywiście jeżeli rozprawa zakończy się korzystnym dla nas wyrokiem) będzie opłacenie pełnomocnika reprezentującego nas przed obliczem sadu i dbającego o zapadnięcie korzystnego dla nas wyniku. Niestety nie może w tym zakresie osoby o wykształceniu prawniczym zastąpić kadrowiec, który odbył szkolenie z prawa pracy. Jednak zadbanie o to, by osoba zajmująca się kadrami takie szkolenie odbyła sprawi, że będzie pilnowała, by pracodawca działał w zgodzie z przepisami kodeksu pracy. A to z kolei zapewni pewność wygranej w trakcie rozprawy (jeżeli oczywiście do niej dojdzie), czyli uniknięcie zasądzenia wysokich odszkodowań na rzecz pozywającego.
 
Oczywiście, jeżeli pracodawca ma jednak coś za uszami, sam fakt przeszkolenia pracownika nie sprawi, że nagle wszystkie przepisy prawa pracy będą automatycznie stosowane. Wymaga to oczywiście nieco wysiłku i zapewne zmiany, bądź napisania od nowa niektórych obowiązujących procedur. W tym zakresie (zresztą w każdym związanym z prawem polskim) nieznajomość przepisów nie zwalnia z obowiązku ich przestrzegania. Pracodawca może nawet nie zdawać sobie sprawy z tego, że narażony jest on na kary z powodu nieprzestrzegania zapisów prawa pracy. A dobrze do swojej roli przygotowany kadrowiec może go przed tym uchronić.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.