Zarządzanie swoim czasem – co warto wiedzieć?

Efektywne zarządzanie czasem stało się jedną z podstawowych umiejętności dzisiejszych pracowników. Powierzanie konkretnych zadań i oczekiwanie ich realizacji to bardzo popularny model zarządzania w wielu firmach, przez co pracownicy muszą umieć w odpowiedni sposób zaplanować szereg swoich działań, aby postawiony cel zrealizować w konkretnym, z góry ustalonym czasie.


Efektywne zarządzanie czasem stało się jedną z podstawowych umiejętności dzisiejszych pracowników. Powierzanie konkretnych zadań i oczekiwanie ich realizacji to bardzo popularny model zarządzania w wielu firmach, przez co pracownicy muszą umieć w odpowiedni sposób zaplanować szereg swoich działań, aby postawiony cel zrealizować w konkretnym, z góry ustalonym czasie.

Niestety, nie każdy potrafi efektywnie zarządzać swoim czasem, dzielić zadania na ważne i mniej ważne, planować swoje działania, czy choćby mobilizować się i motywować do pracy. Na szczęście, dostępnych jest wiele szkoleń, dzięki którym dowiemy się, w jaki sposób zarządzać swoim czasem, aby było to możliwie jak najlepsze, jak najskuteczniejsze i najbardziej efektywne. Firmy, które oferują z tego tematu szkolenie organizują tak, aby uczestnicy mogli zrozumieć najistotniejsze zagadnienia związane z zarządzaniem czasem.

 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy chciałbyś żeby twoi pracownicy byli kreatywni, mieli zadaniowe podejście do problemów,  oraz byli rozwiązaniem dla wyzwań przed którymi stoi twoja firma? Zobacz: szkolenie kreatywność, szkolenie zarządzanie czasem, szkolenia z rozwoju osobistego.

Podczas szkolenia można dowiedzieć się np. jak planować swoje zadania, co można odłożyć na później, a co wymaga realizacji już, w uzasadnionych przypadkach, jak dzielić się obowiązkami z innymi pracownikami, jak nie tracić czasu na robienie rzeczy zbędnych, czy bezproduktywnych, a także, jak zmobilizować się do wykonania zadań, na które wcale nie mamy ochoty. Choc nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, istnieje kilka bardzo skutecznych, sprawdzonych technik związanych z zarządzaniem swoim czasem.

Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z nich, z pewnością będziemy mogli cieszyć się doskonale zrealizowanym planem, osiągniętymi sukcesami, a także sukcesami w pracy. Warto bowiem pamiętać, że wszelkie niepowodzenia w wykonywaniu swoich obowiązków w pracy przekładają się na poziom naszego stresu, poziom zadowolenia z siebie, satysfakcji z wykonywanej pracy, czy też postrzeganie nas jako pracownika przez kadrę zarządzającą.

Aby zadbać o wszystkie te aspekty, warto nauczyć się odpowiedniego zarządzania własnym czasem i sobą w czasie, aby osiągać sukcesy i cieszyć się uznaniem kierownictwa, będąc jednocześnie przykładem dla innych.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.