Zarządzanie sprzedażą

Sprzedaż kojarzy nam się w większości przypadków, ze sprzedaniem produktu dla klienta, osiągnięciem przychodu, z którego pewna część to nasz zysk. Wiele osób zapomina jednak jak bardzo ważne jest odpowiednie zarządzanie sprzedażą w celu zarówno jej zwiększenia, ale także odpowiedniego prowadzenia, by przez własne błędy nie dopuścić do upadku prowadzonej działalności.

zdjęcie - Zarządzanie sprzedażą
 
Sprzedaż kojarzy nam się w większości przypadków, ze sprzedaniem produktu dla klienta, osiągnięciem przychodu, z którego pewna część to nasz zysk. Wiele osób zapomina jednak jak bardzo ważne jest odpowiednie zarządzanie sprzedażą w celu zarówno jej zwiększenia, ale także odpowiedniego prowadzenia, by przez własne błędy nie dopuścić do upadku prowadzonej działalności.
 
Zarządzanie to aspekt występujący w każdym przedsiębiorstwie, dlatego też jest bardzo rozwijany pod kątem nauki, by móc go lepiej dopasować do danej branży. Nie trudno więc dostrzec, jak kluczowe znaczenie ma zdobycie odpowiedniej wiedzy na temat zarządzania sprzedażą, by funkcjonowała ona w sposób prawidłowy.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zdobądź niezbędną wiedzę i umiejętność profesjonalnej sprzedaży i obsługi klienta. Zapraszamy na szkolenie z technik sprzedaży, na którym uczestnicy zostaną gruntownie przygotowani z zakresu profesjonalnej obsługi klienta. Na szkoleniu zostaną omówione m. in.: przygotowanie do spotkania, budowanie relacji z klientem, argumentacja i przekonanie klienta do oferowanego produktu, negocjowanie warunków umowy, finalizowanie transakcji.

Szkolenia powiązane z tym tematem: szkolenie z obsługi klienta, sprzedaż narracyjna.

W ten oto sposób przechodzimy do podstaw, czyli do tego czym jest samo zarządzanie. Ogólnie istnieje wiele różnych teorii/definicji, które w mniejszym lub większym stopniu oddają prawdziwość tej definicji. Każda z nich zawiera pewien wspólny element jakim jest to, że zarządzanie to kierowanie i koordynowanie pracy przedsiębiorstwa w celu zapewniania jego funkcjonalności.
 
Składa się ono z wielu rożnych elementów, mających wpływ na poszczególne działy prowadzonej działalności, lecz co ważniejsze odpowiednie praktyki zarządzania pokazują nam jak mądrze postępować by nasze działania przynosiły zyski, a nie straty. W ten oto sposób dostrzegamy pewne rozwiązania dotyczące zarządzania sprzedażą.

Mowa tu zarówno o pozyskaniu klienta, jak i o odpowiednim prowadzeniu działań zmierzający do powstania, a także do późniejszego magazynowania produktu. Oczywiście choć całość wypowiedzi skupiona jest w głównej mierze na produktach materialny, to nie możemy zapominać o usługach, które również wliczają się do sprzedaży.
 
W ten oto sposób odpowiednie zarządzanie zasobami ludzkimi, czyli naszymi pracownikami nakierowane na techniki rozmowy z klientem, są bardzo ważne. Nie ma co ukrywać, lecz wiedza i doświadczenie osoby odpowiedzialnej tj. szef, bądź menadżer mają tutaj kluczowe zadanie, przez co muszą to być odpowiednie osoby.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.