Techniki perswazji

Perswazja jest umiejętnością wywierania wpływu na innych ludzi. Poprzez doskonalenie dostępnych technik, można zyskać takie umiejętności w zakresie perswazji, by przekonywanie innych do własnego zdania nie stanowiło najmniejszego problemu. Umiejętności te są przydatne w szczególności sprzedawcom i przedstawicielom handlowym, którzy chcą pozyskać jak największą liczbę klientów o osiągnąć swoje plany sprzedażowe. 

Gamma - Techniki perswazji
   
  Perswazja jest umiejętnością wywierania wpływu na innych ludzi. Poprzez doskonalenie dostępnych technik, można zyskać takie umiejętności w zakresie perswazji, by przekonywanie innych do własnego zdania nie stanowiło najmniejszego problemu.

  Umiejętności te są przydatne w szczególności sprzedawcom i przedstawicielom handlowym, którzy chcą pozyskać jak największą liczbę klientów o osiągnąć swoje plany sprzedażowe. Niejednokrotnie, w tym właśnie celu, sprzedawcy uczestniczą w rozmaitych szkoleniach i kursach, które dotyczyć mają przede wszystkim umiejętnościom perswazyjnym, doskonaleniu technik sprzedaży i przekonywania innych do swojego zdania.
   
  Techniki perswazji są już dość dobrze poznane. Język perswazji używany jest powszechnie, nawet przez każdego z nas w każdym dniu. Przykładem tego mogą być wszelkie zdania, w których stosujemy tryb rozkazujący, bądź też używamy takich słów, jak "powinno się", "musieć", czy też "trzeba". Za pomocą języka perswazji można wywrzeć na kimś konkretne reakcje, służące następnie podjęciu odpowiedniego zachowania, np. zakupienia oferowanego towaru czy usługi.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jeśli chcesz ulepszyć swoje zdolności negocjacyjne, przejąć kontrolę nad rozmową oraz czuć się pewnie podczas prowadzenia negocjacji handlowych,  zapraszamy do udziału w szkoleniach z negocjacji, finalizacji sprzedaży, szkoleniach handlowych.

  Ponadto, najczęściej stosowane są trzy fundamentalne techniki perswazji. Są to perswazja nakłaniająca, pobudzająca i przekonująca. Dzięki doskonaleniu tych technik i swoich umiejętności perswazyjnych, sprzedawcy mogą niezwykle szybko i skutecznie osiągać swoje cele sprzedażowe, a tym samym zwiększać swoje szanse na sukces zawodowy.
   
  Warto również zauważyć, że realizowanie zadań i celów przez sprzedawców przekłada się bezpośrednio na sukces całego przedsiębiorstwa. Z tego też powodu, doskonalenie technik sprzedażowych i techniki perswazji powinno być celem nie tylko sprzedawcy, ale również kierownika, czy też menedżera, któremu powinno zależeć na kompetentnych i dobrze przygotowanych do swoich zadań pracownikach. To własnie dzięki przygotowaniu pracowników do pełnionych zadań, ich wiedzy i umiejętnościom przedsiębiorstwo może nie tylko dobrze funkcjonować, ale również nieustannie rozwijać się.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.