Czy można dotrzymywać wszystkich terminów?

Często zastanawia mnie fakt, jak to jest, że osoby, które mają mało pracy, niewiele obowiązków poza nią, mimo wszystko ciągle narzekają na brak wystarczającej ilości czasu? Ciągle są w biegu, ciągle spóźnieni, nie są w stanie podjąć się nowego zadania, a z uwagi na „nawał pracy” proszą wszystkich wkoło o pomoc? Na drugim biegunie są zaś osoby, które pracują na pełen etat, mają małe dzieci (a wiadomo, że te są dość mocno absorbujące), dokształcają się (np. studia podyplomowe), realizują się w ramach swojego hobby, a równocześnie kiedy ktoś prosi ich o pomoc, czy zleca kolejne zadanie nie protestują. 

  Często zastanawia mnie fakt, jak to jest, że osoby, które mają mało pracy, niewiele obowiązków poza nią, mimo wszystko ciągle narzekają na brak wystarczającej ilości czasu? Ciągle są w biegu, ciągle spóźnieni, nie są w stanie podjąć się nowego zadania, a z uwagi na „nawał pracy” proszą wszystkich wkoło o pomoc?

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jakie mogą być znamiona przemocy w miejscu pracy? Nie pozostawaj obojętny na zachowania mobbingowe w twojej firmie. Dowiedz się na czym polega mobbing i jak z nim walczyć. Sprawdź naszą ofertę szkoleń: szkolenia antymobbingowe, szkolenia dla administracji

  Zobacz nasze webinary: szkolenia menadżerskie online

  Na drugim biegunie są zaś osoby, które pracują na pełen etat, mają małe dzieci (a wiadomo, że te są dość mocno absorbujące), dokształcają się (np. studia podyplomowe), realizują się w ramach swojego hobby, a równocześnie kiedy ktoś prosi ich o pomoc, czy zleca kolejne zadanie nie protestują. I w dodatku są w stanie dotrzymać wszystkich terminów?

  Owszem, czasem jest to kwestia osobistych predyspozycji, czasem ma na to wpływ sposób wychowania warunkujący to jakie ma podejście do samego faktu wykonywania pracy. Niemniej istnieją tez tacy ludzie, którzy zwyczajnie nie potrafią się zorganizować, mają problem z określeniem ile dana czynność zajmie czasu, rozpraszają się na detalach gubiąc gdzieś pogląd na całość.

  Może również być tak (dotyczy to zwłaszcza osób po 45-50 roku życia), że dany pracownik pozostał jeszcze w erze papieru i ołówka, w związku z tym efektywność jego pracy jest na relatywnie niższym poziomie niż osób używających komputera.

  Takim osobom o marnych zdolnościach komputerowych z pewnością przydadzą się kursy podnoszące ich kwalifikacje w tym zakresie. Oczywiście istnieją też przypadki, że pracownik po prostu nie potrafi się dobrze zorganizować, wtedy przydatne okażą się szkolenia, czy warsztaty, w trakcie których pozna on nowoczesne narzędzia pozwalające na optymalizację pracy lub lepsze zarządzanie czasem.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Gamma. W poprzednim roku przeszkoliliśmy ponad sześć tysięcy klientów indywidualnych i ponad tysiąc klientów instytucjonalnych. Oferujemy szkolenia HR, managerskie, sprzedażowe i szkolenia dla administracji publicznej. W rankingu Gazety Finansowej – „Najlepsze Firmy Szkoleniowe” po raz kolejny zajęliśmy 1 miejsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

  Szkolenie może również obejmować zakres samych zasad dotyczących organizowania sobie pracy, wyznaczania priorytetów, a także asertywności. Ważne by taka osoba zrozumiała, że jej praca wpływa także na pracę innych, ewentualne opóźnienia w przekazaniu dokumentów mogą skutkować wysokimi karami, ale jednocześnie należy dać jej narzędzia do tego, by potrafiła pracować nie tyle więcej, co efektywniej.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.