Dofinansowanie na szkolenia z UE. Zasady

Dofinansowanie na szkolenia z Unii Europejskiej może w zasadzie uzyskać każdy podmiot, który złoży odpowiedni wniosek w odpowiednim terminie w naborze do odpowiedniego projektu. Takie projekty są ogłaszane co jakiś czas w miarę przyznawanych na te cele środków finansowych przez instytucje Unii Europejskiej.

   

  Dofinansowanie na szkolenia z Unii Europejskiej może w zasadzie uzyskać każdy podmiot, który złoży odpowiedni wniosek w odpowiednim terminie w naborze do odpowiedniego projektu.

  Takie projekty są ogłaszane co jakiś czas w miarę przyznawanych na te cele środków finansowych przez instytucje Unii Europejskiej.

  Aby dostać dofinansowanie z Unii Europejskiej na szkolenia należy spełnić pewne zasady. Podmioty, które chcą organizować kursy i szkolenia dla bezrobotnych mają obowiązek przeprowadzenia konkretnej identyfikacji zasadniczych potrzeb, jakie w danym rejonie mają osoby pozostające bez zatrudnienia.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Szkolenia online umożliwiają pełną interakcję zarówno z prowadzącym jak i z innym uczestnikami

  Sprawdź jakie szkolenia online oferujemy:

  Bardzo ważne jest także wskazanie konkretnych potrzeb szkoleniowych i możliwości, jakie niesie ze sobą doskonalenie zawodowe. Po co jest to wszystko? Ważne dla Unii Europejskiej jest to, że z kursantem pracuje się indywidualnie i dla każdego uczestnika musi zostac podany i opracowany indywidualny plan działania.

  Warto przy tym wszystkim uwzględnić pośrednictwo pracy i poradnictwo zawodowe. Idealnym krokiem są szkolenia z aktywnego poszukiwania pracy.

  Doskonałe rezultaty to zapewnienie wsparcia psychologiczno-doradczego dla osób wchodzących, lub powracających na rynek pracy. Z takiego wsparcia korzystają także osoby szukające tzw. pierwszej pracy. Należy wziąć pod uwagę dofinansowanie przejazdów kursantów z miejsca zamieszkania do miejsca szkolenia, pracy, stażu lub praktyk zawodowych.

  Projekty szkoleń i kursow mogą być skierowane do osób bezrobotnych, poszukujących pracy i biernych zawodowo albo takich, które znajdują się akurat w niekorzystnej dla nich sytuacji na rynku pracy.

  Pomysły na kursy powinny dotyczyć poniższych grup:

  • osoby długotrwale bezrobotne,
  • kobiety,
  • osoby z niepełnosprawnościami
  • o niskich kwalifikacjach,
  • w wieku 50 lat i więcej.


  W przypadku projektów objętych pomocą publiczną maksymalny poziom dofinansowania może wynieść aż 95 procent. Natomiast w przypadku innych zadań maksymalne dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wynosi 85 procent. Należy więc pamiętać o wniesieniu wkładu własnego.

   

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.