Atrakcje w czasie szkolenia wyjazdowego

Szkolenia wyjazdowe zawsze kojarzą nam się z edukacją, różnymi spotkaniami biznesowymi i niezbyt ciekawymi prezentacjami.

5 lipca 2017
zdjęcie - Atrakcje w czasie szkolenia wyjazdowego

Powoduje to iż nie zawsze pracownicy są chętni na tego typu wyjazdy pracownicze, gdyż bywają one dużo bardziej męczące niż normalny dzień pracy. A co jeśli byśmy spojrzeli na to z zupełnie innej strony i nieco urozmaicili taki wyjazd naszym pracownikom? Po pierwsze w końcu możemy pozwolić sobie chociaż na jedną noc spędzoną na wyjeździe, co będzie doskonałym pomysłem na integrację i zrobienie wspólnie czegoś ciekawego, dzięki czemu szkolenia outdoorowe będą dla pracowników nagrodą za dobrze wykonaną pracę oraz motywacją do dalszego działania!

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Wyjazdy integracyjne to świetna metoda zacieśnienia więzi w zespole (szkolenia team building). Często pozwalają na przyjemne spędzenie czasu i jednoczesne rozwiązanie konfliktów lub problemów, które dręczą zespół.  Na wyjazd integracyjny warto spojrzeć jak na proces, który ukierunkowuje pracowników na wspólny cel, poprawia komunikację, przekształca przywództwo z nadzoru w przewodnictwo.

Poznaj nasze przykładowe zabawy integracyjne:Jak urozmaicić wyjazd

Jeśli nie chcemy marnować czasu, warto jechać do kurortów które znajdują się niedaleko naszej firmy, po co mamy marnować czas na trasę. Na miejscu spotykamy się od razu z umówionymi szkoleniowcami i omawiamy przez kilka godzin najważniejsze zagadnienia. Nie rozbijajmy szkoleń na dwa dni, ponieważ wieczorna integracja może okazać się zbyt ciekawa dla nas i na drugi dzień pracownicy nie będą przyswajać wiedzy zbyt dobrze. Warto jednak wybrać miejsce które udostępni nam pole manewru co do atrakcji, a nie jedynie pozwoli na wspólną kolację i wypicie kilku drinków.

Jakie atrakcje wybrać?

Ciekawym pomysłem na teambuilding mogą okazać się różnego rodzaju aktywności fizyczne i turnieje sportowe. Przykładowo możemy pomyśleć o jakiś niewielkich skałkach, parku linowym, lub nawet meczach paintball. Przed organizacją wyjazdu możemy zapytać naszych pracowników co by chcieli robić, ponieważ skałki mogą okazać się problematyczne dla osób z lękiem wysokości, natomiast paintball jest raczej bolesną rozrywką. Pamiętajmy również o tym żeby zawsze mieć alternatywę na niezbyt dobrą pogodę, gdyż tego nie zaplanujemy nigdy.


Możliwości mamy wiele, a integracja i zabawa to podstawa żeby nasi pracownicy chcieli jechać na taki wyjazd i się szkolić z radością, dlatego zawsze powinniśmy udostępniać im taką możliwość, w końcu dla nas to również jest wyjazd na którym będziemy się doskonale bawić i uczyć czegoś zupełnie nowego, a jeśli będziemy robić to wszystko z pracownikami, z pewnością docenią to i będą patrzeć na nas zupełnie innym okiem. Dzięki temu nie tylko zyskamy sympatię naszych pracowników, ale również ich zaufanie w kwestii rozwoju firmy i ciężkiej pracy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.