Autoprezentacja szkolenie

Gdzie się człowiek nie obejrzy, wszędzie istnieje znaczna konkurencja. Trzeba zatem umieć przekonać drugą osobę (nieistotne czy to potencjalny klient, kontrahent, współpracownik, czy pracownik) do tego, by wybrał właśnie nas. Malejące bezrobocie jest korzystne dla poszukujących pracy oraz aktualnie zatrudnionych, mają bowiem lepsze argumenty podczas negocjacji z pracodawcą. Dla tego drugiego zaś mogą okazać się utrapieniem. 


  Gdzie się człowiek nie obejrzy, wszędzie istnieje znaczna konkurencja. Trzeba zatem umieć przekonać drugą osobę (nieistotne czy to potencjalny klient, kontrahent, współpracownik, czy pracownik) do tego, by wybrał właśnie nas. Malejące bezrobocie jest korzystne dla poszukujących pracy oraz aktualnie zatrudnionych, mają bowiem lepsze argumenty podczas negocjacji z pracodawcą.

  Dla tego drugiego zaś mogą okazać się utrapieniem. Nie dość bowiem, że rosną koszty zatrudnienia pracownika, to także okazuje się, że coraz częściej na rynku zwyczajnie nie są dostępne osoby o wymaganych przez nas kompetencjach.

  A jeżeli trafi się już dobry kandydat (a przynajmniej tak został oceniony podczas rozmowy kwalifikacyjnej, czy nawet assesment day), otrzymuje więcej ofert korzystnego zatrudnienia. I dochodzimy do punktu, w którym to nie kandydat musi się spodobać pracodawcy, tylko odwrotnie – to pracodawca musi się wydać atrakcyjny dla przyszłego pracownika. Jednym z głównych czynników (oczywiście pozapłacowych) jest wrażenie jakie przełożony wywrze na pracowniku.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Rozwiń swoje umiejętności menadżerskie.  Akademia menadżera przeprowadzi Cię przez wszystkie zagadnienia związane z przygotowaniem się do efektywnego zarządzania. Polecamy również: test talentu Gallupa, szkolenia dla kierowników.

  Często bowiem jest tak, że kandydat stara się ocenić potencjalnego przełożonego pod kątem łatwości współpracy, tego jakim wydaje się być liderem, czy, mówiąc wprost, da się z nim pracować w miarę normalnie.

  To z kolei sprawia, że przy rekrutacji pracownika bardzo istotna staje się autoprezentacja. Szkolenie dedykowane pracodawcom, a dotyczące korzystnego zaprezentowania się względem potencjalnego pracownika nie są oferowane zbyt często na rynku.

  Umówmy się, do tej pory działało to zupełnie na odwrót. Z tego też powodu, najlepszym wyjście zdaje się znalezienie firmy, która potrafi dostosować tematykę szkoleń do potrzeb klienta. Mamy wtedy pewność, że zapłacimy dokładnie za to, co jest nam potrzebne i z czego odniesiemy konkretną korzyść.

  Oczywiście poza autoprezentacją ważna jest także opinia firmy. Warto więc zadbać także i o nią. Jeśli nie ma o niej żadnych informacji, czy opinii w internecie kandydatowi może zapalić się lampka ostrzegawcza. Polecamy zatem utworzyć profil firmy na portalach społecznościowych dla specjalistów.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.